Szalony mecz Hurkacza i Kokkinakisa w Miami. Trzy dogrywki i wygrana Polaka!

Aktualizacja: 26 mar 2023, 09:56
26 mar 2023, 04:13

Czy pojedynek pomiędzy Hubertem Hurakczem i Thanasisem Kokkinakisem może być najlepszym tegorocznym pojedynkiem męskiego turnieju w Miami? Może. Trzy i półgodzinny mecz pomiędzy tą dwójką przyniósł mnóstwo emocji i pięknych akcji, które unosiły publiczność na ponad 8-tysięcznym Grandstand Court.

Hubert Hurkacz 2-1 Thanasis Kokkinakis
6:7 [10], 7:6 [7], 7:6 [6]

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Hurkacz po horrorze pokonuje Kokkinakisa w Miami

Polski tenisista był zdecydowanym faworytem 1/32 finału w Miami, ale Australijczyk od samego początku pokazywał, że aktualna pozycja w rankingu ATP nie ma żadnego znaczenia. W pierwszym secie żaden z nich nie był w stanie przełamać swojego rywala, co doprowadziło do pierwszej z trzech dogrywek.

Dopiero wtedy pojawiły się pierwsze przełamania – od tego dogrywkę rozpoczął rywal “Hubiego”. Polak zdołał wyjść nawet na dwupunktowe prowadzenie w dogrywce pierwszego seta, ale finalnie to Kokkinakis wygrał seta numer 1. Głównie dzięki swojemu ofensywnemu nastawieniu w kluczowych momentach.

Podczas drugiego seta Hurkacz przełamał swojego rywala przy wyniku 2:2, jednak po kilkunastu minutach doszło do przełamania powrotnego w wykonaniu tenisisty z Australii. Konieczny był więc kolejny tie-break, w którym lepszy był Hurkacz, choć to jego rywal miał aż trzy piłki meczowe.

W czwartym gemie decydującej partii Kokkinakis był bliski przełamania, ale Polak zdołał ponownie się obronić i finalnie doprowadził do trzeciej z rzędu dogrywki.

Decydujący tie-break rozpoczął się od przełamania na konto Kokkinakisa i wielu kibiców mogło zwątpić w sukces Polaka. Na szczęście Hurkacz udowodnił, że doświadczenie jest kluczowym aspektem w tenisowej rywalizacji i obronił dwie piłki meczowe, samemu wykorzystując pierwszą z nich.

Mecz z Australijczykiem jest jak na razie najdłuższym meczem ATP w 2023 roku.

Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego zameldował się w 1/16 ATP Miami, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Adrianem Mannarino i Benem Sheltonem.