Szalony mecz Polski i Belgii. Było o włos od sensacyjnej porażki

30 wrz 2023, 12:42

Reprezentacja Polski siatkarzy już rozegrała swój pierwszy mecz w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Podopieczni Nikoli Grbicia zmagania eliminacyjne rozpoczęli od starcia z Belgami. Biało-czerwoni wygrali 3:2 po niezwykle wyrównanym meczu. Już jutro czeka ich starcie z Bułgarami.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Dopiero tie-break przesądził o losach meczu Polska – Belgia

Polska swoje mecze kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Paryżu rozgrywa w chińskim Xi’an. Biało-czerwoni trafili do grupy  z gospodarzami turnieju, a także Bułgarami, Kanadyjczykami, Meksykanami, Argentyńczykami Holendrami oraz Belgami. To właśnie z ostatnim z wymienionych zespołów przyszło się zmierzyć w sobotę naszym siatkarzom.

Pierwszy set niespodziewanie wygrali Belgowie, którzy pomimo słabszego początku (7:4 dla Polski) zdołali odrobić straty i pokonać zawodników Grbicia 25:23. Na szczęście dużo lepiej mistrzom Europy poszło w dwóch kolejnych partiach. Biało-czerwoni drugiego seta wygrali do 20, natomiast w trzecim nie dali rywalom żadnych szans i pozwolili im na zdobycie tylko 16 punktów.

Kłopoty pojawiły się również w partii numer cztery. Zespoły grały niezwykle wyrównany, ale tym razem końcówka należała do Belgów, którzy wygrali 25:23. Tym samym o losach całego meczu przesądzić musiał tie-break. Oba zespoły zdobywały w nim punkt za punkt, ale ostatecznie Polacy pokonali rywali 17:15 i zdobyli dwa punkty w turniejowej tabeli.

Pierwszy słabszy mecz może niepokoić, ale trzeba pamiętać, że biało-czerwoni w XXI wieku za każdym razem pomyślnie przechodzili przez turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych spotkaniach Polakom pójdzie więc lepiej niż pierwszym meczu.

Polska – Bułgaria: Gdzie i kiedy oglądać (01.10)? Transmisja z kwalifikacji do IO