Tour de Pologne. Kwiatkowski ósmy w 6. etapie, ale awansował w “generalce”

3 sie 2023, 18:08

Włoch Mattia Cattaneo wygrał szósty etap tegorocznej edycji Tour de Pologne. Najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski był dopiero ósmy, ale mimo to przesunął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej przed ostatnim etapem wyścigu.

Cattaneo wygrał 6. etap, Kwiatkowski ósmy

W czwartek odbył się szósty, przedostatni etap 80. edycji Tour de Pologne. Przed rywalizacją w indywidualnej jeździe na czas, której meta znajdowała się tuż przy Spodku w Katowicach, liderem klasyfikacji generalnej był Słoweniec Matej Mohorić z czasem 22:29:32.

Najszybszy na sprinterskim dystanie był Włoch Mattia Cattaneo (Soudal – Quick Step), który wygrał z czasem 19:10. Tuż za nim ze stratą 13 sekund uplasował się Joao Almeida (UAE Team Emirates), a trzeci ze stratą 14 sekund Geraing Thomas (Ineos Grenadiders). Michał Kwiatowski zajął ósme miejsce ze stratą 21 sekund do zwycięzcy.

Wyniki 6. etapu, jazda ind. na czas w Katowicach (16,6 km)

Kwiatkowski trzeci w klasyfikacji generalnej

Pomimo zajęcia dopiero ósmego miejsca w szóstym etapie Tour de Pologne, Michał Kwiatkowski awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi z Polaków, Rafał Majka zajął dopiero 40. miejsce, na skutek czego spadł na ósmą lokatę w zestawieniu po sześciu etapach.

Liderem w dalszym ciągu pozostaje Matej Mohorić, który w Katowicach był dopiero 11., ale dzięki dobremu występowi dogonił go Joao Almeida, który na ten moment ma identyczny czas. Przed ostatnim etapem TdP zapowiada się więc pasjonująca rywalizacja o zwycięstwo.