Transmisja Speedway Grand Prix Danii (16.09): Gdzie i kiedy oglądać?

16 wrz 2023, 06:00

Kolejne zawody z cyklu Speedway Grand Prix odbędą się już w najbliższą sobotę, 16 września. Tym razem najlepsi żużlowcy na świecie zaprezentują się w Vojens. Jednym z głównych faworytów do wygranej w SGP Danii jest Bartosz Zmarzlik, który zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zmarzlik coraz bliżej mistrzostwa, Janowskiego wyeliminowała kontuzja

Już tylko wielki pech lub seria niekorzystnych zdarzeń mogą pozbawić Bartosza Zmarzlika kolejnego tytułu mistrza świata. Po rozegraniu ośmiu z dziesięciu zaplanowanych rund Polak jest liderem klasyfikacji generalnej i ma 24 punkty przewagi nad drugim Fredrikiem Lingrenem. Zawodnik Motoru Lublin na torze w Vojens wygrał przed rokiem. W sobotnich zawodach również powinien zająć lokatę w ścisłej czołówce.

W Speedway Grand Prix Danii niestety nie zobaczymy Macieja Janowskiego, który jest kontuzjowany. Z tego samego powodu w przedostatniej rundzie sezonu 2023 nie wystartują Anders Thomsen i Tai Woffinden. Ich miejsca zajmą Andrzej Lebiediew, Jan Kvech i Kai Huckenbeck.

Decydującą rywalizacja na stadionie w Vojens poprzedzą kwalifikacje, które odbędą się w sobotę o godzinie 13:00. Zawodnicy wyjadą na tor, aby uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Na podstawie zajętych miejsc zostanie ustalona kolejność wyboru numerów startowych na główną część zmagań.

Klasyfikacja generalna SGP 2023 przed GP Danii:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 138 pkt
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 114 pkt
3. Martin Vaculik (Słowacja) – 105 pkt
4. Jack Holder (Australia) – 97 pkt
5. Jason Doyle (Wielka Brytania) – 87 pkt
6. Dan Bewley (Wielka Brytania) – 86 pkt

11. Patryk Dudek (Polska) – 58 pkt
12. Maciej Janowski (Polska) – 43 pkt
18. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 4 pkt
20. Szymon Woźniak (Polska) – 1 pkt

SGP Wielkiej Brytanii 2023: Gdzie oglądać? Transmisja

Początek sobotnich zmagań na obiekcie Vojens Speedway Center zaplanowano na godzinę 19:00. Rywalizację będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu Extra, który znajdziemy na platformie Player. Transmisja będzie dostępna jedynie dla subskrybentów. W otwartym kanale TTV można oglądać wyłącznie rundy SGP 2023 organizowane w Polsce.

STS kod promocyjny

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA