Transmisja Speedway Grand Prix Wielkiej Brytanii (02.09): Gdzie i kiedy oglądać?

2 wrz 2023, 07:00

W sobotę, 2 września odbędą się kolejne zawody z cyklu Speedway Grand Prix. Po trzech tygodniach przerwy najlepsi zawodnicy globu o kolejne punkty powalczą w Cardiff. Jednym z głównych faworytów do zwycięstwa w najbliższym turnieju będzie Bartosz Zmarzlik, który jest liderem klasyfikacji generalnej SGP 2023.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Zmarzlik zrobi kolejny krok w kierunku obrony tytułu?

Po rozegraniu siedmiu z dziesięciu zaplanowanych na trwający sezon rund zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik. Polak wygrał turnieje zorganizowane w Gorican, Teterowie, Gorzowie Wielkopolskim i Rydze oraz zajął trzecie miejsce w Warszawie. Przed rokiem najlepszy w Cardiff był Dan Bewley, który również tym razem uznawany jest za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa. Ubiegłoroczną edycję zawodów na drugiej lokacie zakończył Bartosz Zmarzlik, a trzeci był Patryk Dudek.

Decydującą rywalizacja na Principality Stadium w Cardiff poprzedziły kwalifikacje, które odbyły się w piątek o godzinie 16:00. Zawodnicy wyjechali na tor, aby uzyskać jak najlepszy czas okrążenia. Na podstawie zajętych miejsc ustalono kolejność wyboru numerów startowych na główną część zmagań.

W ósmej rundzie Speedway Grand Prix nie zobaczymy kontuzjowanego Andersa Thomsena, którego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy, Andrzej Lebiediew. Dla Łotysza będzie to trzeci z rzędu występ w zawodach prestiżowego cyklu. Wcześniej zastępował on Kima Nilssona i Jacka Holdera. Z kolei dzięki dzikiej karcie w sobotnim turnieju wystartuje 32-letni debiutant Steve Worrall. Jest to nagroda za zwycięstwo w mistrzostwach Wielkiej Brytanii, które odbyły się dwa tygodnie temu.

Klasyfikacja generalna SGP 2023 przed GP Wielkiej Brytanii:

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 122 pkt
2. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 100 pkt
3. Martin Vaculik (Słowacja) – 85 pkt
4. Jason Doyle (Wielka Brytania) – 81 pkt
5. Jack Holder (Australia) – 79 pkt
6. Dan Bewley (Wielka Brytania) – 78 pkt

11. Patryk Dudek (Polska) – 48 pkt
12. Maciej Janowski (Polska) – 40 pkt
18. Bartłomiej Kowalski (Polska) – 4 pkt
20. Szymon Woźniak (Polska) – 1 pkt

SGP Wielkiej Brytanii 2023: Gdzie oglądać? Transmisja

Zawody Speedway Grand Prix najczęściej rozpoczynają się o godzinie 19:00, ale początek sobotnich zmagań na Principality Stadium zaplanowano na godzinę 18:00. Rywalizację będzie można obejrzeć na antenie Eurosportu Extra, który znajdziemy na platformie Player. Transmisja będzie dostępna jedynie dla subskrybentów. W otwartym kanale TTV można było oglądać jedynie rundy SGP 2023 organizowane w Polsce.

STS kod promocyjny

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA