Trzęsienie ziemi w Polskim Związku Tenisowym. Rezygnacja prezesa

24 lis 2022, 17:11

Polski Związek Tenisowy opublikował komunikat prasowy, w którym przekazał o rezygnacji ze skutkiem natychmiastowym dotychczasowego prezesa Mirosława Skrzypczyńskiego. Jest to efekt olbrzymich kontrowersji, jakie niedawno wyszły na jaw.

Afera ze Skrzypczyńskim w roli głównej zapoczątkowana została śledztwem dziennikarzy Onetu. Kilka tygodni temu informowali, że prezes Polskiego Związku Tenisowego miał stosować przemoc psychiczną wobec rodziny i zawodniczek. Na tym jednak się nie skończyło – pojawiły się jeszcze poważniejsze oskarżenia.

Skrzypczyński oskarżony o molestowanie

W rozmowie z Onetem posłanka Lewicy Katarzyna Kotula opowiedziała, że Skrzypczyński molestował ją seksualnie za czasów pracy w roli trenera w Energetyku Gryfino. Miała wówczas zaledwie 13 lat.

Roztoczono wokół niego aurę, że to niezwykły trener, człowiek, który zdoła wynieść nas na wyższy poziom. W pewnym momencie, podczas treningów, zaczął szukać okazji do kontaktu fizycznego: Dotykał, ocierał się. A po treningach, często indywidualnych, pod pretekstem znoszenia sprzętu czy konieczności odbycia rozmowy o popełnianych na korcie błędach, wybrane zawodniczki, w tym mnie, zaczął ‘zapraszać’ do kantorka – wyznała.

Dalsze szczegóły relacji Kotuli były jeszcze bardziej drastyczne. – Kantorkiem czasami była dziewczęca szatnia, czasem biuro trenera, a innym razem miejsce składowania sprzętu. To były zawsze spotkania jeden na jeden. Zamykał od środka drzwi i krzywdził nas. (…) Za zamkniętymi drzwiami dotykał mnie po miejscach intymnych… po piersiach, pośladkach – dodała.

Skrzypczyński nie jest już prezesem PZT

W czwartek odbyło się posiedzenie Polskiego Związku Tenisowego, podczas którego doszło do rezygnacji Skrzypczyńskiego ze stanowiska prezesa. Ogłoszono to w późniejszym komunikacie prasowym.

Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie” – czytamy na Twitterze.

PZT zapowiedział również, że specjalnie powołana, składająca się z kobiet komisja podejmie się zbadania wszelkich okoliczności, na temat których informował Onet. Celem tego ma być ustalenie wszelkich nieprawidłowości, jakich miał się dopuścić były już prezes Związku.

Świątek i Hurkacz reagują na skandal

Cała sprawa nie pozostała niezauważona przez najlepszych polskich tenisistów. Iga Świątek i Hubert Hurkacz zamieścili w swoich mediach społecznościowych oświadczenia, w których zaapelowali o poważne podejście do oskarżeń i zweryfikowanie wszystkich wątków, które zostały poruszone.

Świątek nominowana przez WTA. Szansa na zapisanie się w historii

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA