Strona główna Kolarstwo UCI: Kwiatkowski pozostał liderem wyścigu Paryż-Nicea!

UCI: Kwiatkowski pozostał liderem wyścigu Paryż-Nicea!

0

Michał Kwiatkowski po wczorajszym zwycięstwie w jeździe indywidualnej na czas, inaugurującej tegoroczny wyścig Paryż-Nicea, dziś podczas drugiego etapu finiszował w peletonie i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej.

Polak przez cały dystans trzymał się w czubie peletonu, w towarzystwie swoich kolegów z zespołu Etixx Quick-Step. W pewnym momencie trasy na ucieczkę zdecydowało się dwóch zawodników, którzy na 10 km przed metą mieli jeszcze znacznie ponad minutę przewagi.

Na 2 km do mety, ucieczka została wchłonięta, a zawodników czekał sprinterski finisz z peletonu. Najlepszy w nim okazał się Norweg Alexander Kristoff, zawodnik zespołu Katusha.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Michał Kwiatkowski, który ma identyczny czas jak Dennis Rohan z BMC Racing Team. Polak przoduje również w klasyfikacji punktowej i młodzeżowej. Pozostali Polacy przyjechali w zupełnie innych rolach niż Kwiatkowski i zajmują na ten moment dość odległe pozycje: Michał Gołaś – 85., Rafał Majka – 93., Paweł Poljański – 97. Wszyscy notują jednak na razie małe straty oscylujące w granicach 35 – 37 sekund.

 

Komentarze