Strona główna Sporty zimowe Biegi narciarskie Uniwersjada: Brąz Eweliny Marcisz!

Uniwersjada: Brąz Eweliny Marcisz!

0

Ewelina Marcisz zajęła 3 miejsce podczas biegu na 15 km stylem dowolnym na Uniwersjadzie, rozgrywanej w Szczyrbskim Jeziorze. Dobry bieg zaliczyła również Justyna Mordarska, która ukończyła zawody na 10 miejscu. Martyna Galewicz była 33, a Natalia Grzebisz 40.

Marcisz przez 13 km trzymała się z przodu stawki, wymieniając się na prowadzeniu z Kazaszką Słonową i Rosjanką Nikołajewą. Niestety w okolicach 13,5 km Polka lekko osłabła, a rywalki ze wschodu uciekły jej na kilkadziesiąt metrów. Na mecie triumfowała Anastazja Słonowa, która wyprzedziła rywalkę z Rosji o prawie 9 sekund i Polkę o 15 sekund. To już kolejny medal naszej młodej i utalentowanej narciarki. Po srebrnym medalu w sprincie, nadszedł brąz na 15km i możemy mieć duże nadzieje, że Polka choć w jakimś stopniu pójdzie w ślady wielkiej mistrzyni – Justyny Kowalczyk.

Dzięki temu medalowi Polska znajduje się na drugim miejscu w klasyfikacji państw, biorących udział w Mistrzostwach Świata studentów. Prowadzą z dużą przewagą Rosjanie, a za Polakami Kazachstan i Słowacja. Niemożliwe będzie jednak powtórzyć wyniku sprzed 2 lat skąd Polacy przywieźli 23 medale ( 10 złotych, 10 srebrnych, 3 brązowe). Na ten moment wszystkich krążków jest 6  (2+1+3).

 

Komentarze