Urszula Łoś wicemistrzynią Europy! Znakomita jazda Polki

16 sie 2022, 20:21

Urszula Łoś niespodziewanie zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym w Keirinie. To czwarty krążek reprezentacji Polski podczas imprezy odbywającej się w Monachium.

Dorobek medalowy reprezentacji Polski

Liga Typerów Polski-Sport.pl

W odbywającym się w Monachium czempionacie na Starym Kontynencie w kolarstwie torowym reprezentacja Polski zdobyła dotychczas trzy brązowe medale. Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak stanęły na najniższym stopniu podium w sprincie drużynowym. Natomiast kolejne po kolejne krążki sięgnęły: Nikola Wielowska w scratchu na 10 kilometrów oraz Daria Pikulik w Omnium.

We wtorek w finale konkurencji Keirin (rodzaj sprintu, w którym zawodnicy najpierw jadą za pilotem) uczestniczyła wspomniana Łoś. Polka – choć nie była wymieniana w gronie faworytek do medalu – od początku potrafiła utrzymać się w czołówce. 22-latka z Darłowa umiejętnie i skutecznie odpierała ataki Belgijki Nicky Degrendele.

Urszula Łoś wicemistrzynią Europy w Kierinie

Na ostatnim okrążeniu polska kolarka zdecydowała się na jeszcze jeden zryw i zdołała wyprzedzić reprezentantkę Ukrainy Ołenę Starikową. Dzięki temu Łoś została wicemistrzynią Europy. 22-latka przegrała wyłącznie z Lei Sophie Fredrich. Rywalizację na ósmym miejscu ukończyła Marlena Karwacka.

Mistrzostwa Europejskie w Monachium rozpoczęły się w czwartek 11 sierpnia. Wydarzenie zakończy się w niedzielę 21 sierpnia. Mamy nadzieję na kolejne polskie medale.