US Open: Łukasz Kubot w wielkim finale!

7 wrz 2018, 00:50

Po Alicji Rosolskiej, o czym pisaliśmy TUTAJ, Łukasz Kubot jest drugim Polakiem, który zagra w finale wielkoszlemowego US Open! Doświadczony Polak w parze z Brazylijczykiem Marcelo Melo zagrają w wielkim finale rywalizacji deblowej. W 1/2 finału po ciężkiej walce pokonali duet Radu Albot/Malek Jaziri 7:6(3), 3:6, 6:3!

Pierwszy set to prawdziwie męska gra gem za gem. Żadna z par nie zdołała przełamać rywali ani razu, choć przy stanie 5:4 Polak i Brazylijczyk mieli już dwie piłki setowe. Co nie udało się w 10. gemie udało się jednak w tie-breaku. Kubo i Melo prowadzili od samego początku i nie dali nawet przez chwilę rywalom pomyśleć, że to na ich korzyść może zakończyć się ta partia.

Druga odsłona to zdecydowanie lepsza postawa Albota i Jaziriego. Mołdawianin i Tunezyjczyk już przy pierwszej możliwej okazji przełamali serwis “naszej” pary i kontrolowali przebieg gry na korcie. Nawet przełamanie rywali przy stanie 2:4 nic nie dało, bo po chwili na tablicy wyników znów widniał wynik z przełamaniem po stronie rywali. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 3:6 i o wszystkim decydowała trzecia odsłona.

W niej od samego początku inicjatywę przejęli Kubot i Melo rozpoczynając od udanego gema serwisowego. Kluczowy był jednak czwarty gem, w którym po aż 13-punktowej walce przełamanie zaliczyli Polak i Brazylijczyk. Od tej chwili rywale stracili zapał do walki, a Kubot i Melo grali jak natchnieni. Ostatecznie wykorzystali drugą piłkę setową, wygrali seta do trzech i całe spotkanie 7:6, 3:6, 6:3.

W wielki finale polsko-brazylijski duet zmierzy się Amerykanami Mike’m Bryan’em i Jack’em Sockem.