US Open: Matkowski w 1/8 finału debla!

5 wrz 2015, 20:56

Marcin Matkowski, grający w parze z Serbem Nenadem Zimonjiciem awansował dziś do 1/8 finału wielkoszlemowego US Open w rywalizacji gry podwójnej, pokonując w dwóch setach duet Marco Cecchinato/Andreas Seppi.

Zwycięstwo w pierwszej partii rozstawionym z “4” Matkowskiemu i Zimonjiciowi dała dopiero rozgrywka w tie-breaku. Do tego momentu obie pary skutecznie pilnowały swojego podania, dając rywalom tylko po jednej szansie na przełamanie. Końcówkę lepiej jednak znieśli bardziej doświadczeni Polak z Serbem, którzy wykorzystali pierwszą piłkę setową w tie-breaku po 50 minutach gry.

Rywalizacja w drugiej odsłonie, niemniej wyrównanej dała już jednak znacznie więcej przełamać. W sumie oba duety aż trzykrotnie traciły podanie, ale o jedno więcej na swoim koncie zapisali rozstawieni z “4” Polak z Serbem. Dokonując tego w 5. i 11. gemie przypieczętowali awans do 3. rundy wielkoszlemowego US Open, w której zmierzą się z lepszą z pary Mannarino/Martin – Klassen/Ram (turniejowa “15”).

W rywalizacji gry podwójnej na nowojorskich kortach Flushing Meadows walczą jeszcze Mariusz Fyrstenberg oraz Łukasz Kubot. Obaj grają z zagranicznymi partnerami, a swe pojedynki zagrają jeszcze tego wieczora.

US Open, wielki szlem (pula nagród: 33,017,800$), mecz 2. rundy gry podwójnej mężczyzn:

Marcin Matkowski/Nenad Zimonjic [4] – Marco Cecchinato/Andreas Seppi 7:6 (7-5), 7:5