US Open. Muchova zbyt mocna, Fręch odpada w 2. rundzie

30 sie 2023, 21:20

Magdalena Fręch przegrała w dwóch setach ze zdecydowanie wyżej notowaną Karoliną Muchovą i zakończyła swój występ w wielkoszlemowym US Open na 2. rundzie. Polka w kilku akcjach pokazała się z bardzo dobrej strony, ale Czeszka była znacznie skuteczniejsza.

Fręch odpada z US Open

Czeszka tenisistka rozpoczęła zmagania na US Open od pewnego zwycięstwa 6:4, 6:0 nad Australijką Storm Hunter. Magdalena Fręch z kolei sprawiła miłą niespodziankę, ogrywając wyżej notowaną Amerykankę Emmę Navarro 7:6(10), 1:6, 6:2.

Pierwszy set meczu 2. rundy US Open rozpoczął się od wyrównanych wymian, a decydujący okazał się czwarty gem, w którym Muchova przełamała Fręch. Dało to czeskiej tenisistce przewagę, której nie oddała już do samego końca. W kolejnych gemach żadna z zawodniczek nie dała się przełamać, ale Czeszka wygrała 6:3.

Drugi set rozpoczął się od przełamania Fręch i dwóch z rzędu wygranych gemów przez Czeszkę. Tak jak w pierwszej partii, dało to Muchovej przewagę, której Polka nie była w stanie odrobić – ani razu nie przełamała przeciwniczki. W efekcie czeszka tenisistka dowiozła prowadzenie do końca i ponownie wygrała 6:3.

Karolina Muchova (10. WTA) vs Magdalena Fręch (77. WTA) 6:3, 6:3

Dotarcie do drugiej rundy jest najlepszym wynikiem w historii występów Magdaleny Fręch na US Open. Karolina Muchova z kolei zmierzy się z Amerykanką Taylor Townsend (132. WTA), która dość niespodziewanie wygrała 7:6(1), 7:5 z Brazylijką Beatriz Haddad Maią.