Wielki pech Justyny Kowalczyk! Polka zakończyła sezon na… eliminacjach!

Aktualizacja: 11 mar 2015, 19:26
11 mar 2015, 13:25

Justyna Kowalczyk nie przebrnęła kwalifikacji do przedostatnich zawodów sezonu Pucharu świata 2014/15 w biegach narciarskich – sprintu techniką klasyczną!

Wicemistrzyni olimpijska z Vancouver na tym dystansie zajęła dziś 31. miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji! Do 30. Francesci Baudin, Kowalczyk straciła 0,24 s i tyle też zabrakło do tego, by być w ćwierćfinale.

Nie znamy przyczyn tak słabego występu Kowalczyk od lat. Zdarzało się już w tym sezonie, że Polka zajmowała miejsca poza “30” w sprincie, ale w większości w startach łyżwą. Prawdopodobnie biegaczka z Kasiny Wielkiej nie zregenerowała się tak dobrze po legendarnym Biegu Wazów, którym triumfowała 4 dni temu. Zawinić też mogły narty, które do klasyka w ostatnich tygodniach również nie zachwycały.

Druga z naszych Polek – Sylwia Jaśkowiec uplasowała się finalnie na 33. pozycji i jej rónież nie zobaczymy w  popołudniowych ćwierćfinałach.

Kwalifikacje wygrała Ingvild Flugstad Oestberg, pokonując na mecie m.in Katję Visnar i koleżankę z kadry – Marit Bjoergen.

Przypomnijmy, że dzisiejszy start Kowalczyk był jej ostatnim w tym sezonie. Polka w związku z nie najwyższą dyspozycją oraz bólami piszczeli, zdecydowała odpuścić ostatni dystans 30 km stlyem dowalonym w Oslo, wieńczący rywalizację w tym sezonie.