Wimbledon: Porażka Rosolskiej w mikście!

3 lip 2015, 19:15

Po deblowej porażce Alicji Rosolskiej w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu, przyszedł czas na kolejną. Tym razem, dzisiejszego popołudnia Polka, grająca w parze z Sergim Stakhowskim z Ukrainy poległa w inauguracyjnym meczu rywalizacji mikstów przeciw Robertowi Lindstedtowi z Szwecji i Anabel Medinie Garrigues z Hiszpanii.

Polsko-ukraińska para wyrównaną rywalizację toczyła tylko w pierwszej partii. Po obiecującym początku, po którym Rosolska i Stakhowsky prowadzili 2:0, nastąpiło szybkie wyrównanie. Dalsza gra toczyła się równo, ale nie obyło się bez przełamań. W sumie było ich sześć (po trzy każdej pary), a o zwycięstwie w pierwszej partii zdcydował tie-break, w którym rywale triumfowali do sześciu, wygrywając seta przy czwartej piłce setowej. Szkoda przede wszystkim gema dwunastego, kiedy po najdłuższym 23-punktowym gemie, Alicja Rosolska serwowała po zwycięstwo.

Druga odsłona rozpoczęła się już mniej udanie dla naszej reprezentantki i jej zagranicznego partnera. Mimo zwycięstwa w inauguracyjnym gemie, kolejno nastąpiły dwie trzygemowe serie rywali, przerwane tylko i wyłącznie zwycięskim gemem serwisowym Ukraińca. Szwedzko-hiszpańska para set do dwóch, a zarówno mecz zakończyła po blisko 90 minutach rywalizacji, przy trzeciej piłce meczowej.

Przypomnijmy, że w rywalizacji mikstów, honor polskich reprezentantów bronić będą jeszcze Mariusz Fyrstenberg oraz Klaudia Jans-Ignacik. Grający razem Polacy, wieczorem w meczu o 2. rundę spotkają się z parą Lipsky/Chan. W kolejnych dniach na kortach All England Tennis Clubu londyńskiej publiczności zaprezentują się również rozstawiony z “3” Marcin Matkowski, grający w parze z Eleną Vesniną z Rosji, a także turniejowa “16” – Łukasz Kubot/Andrea Hlavackova. Obie pary miały w pierwszej rundzie wolny los, a w razie zwycięstwa w 1/16 finału, spotkają się w walce o wielkoszlemowy ćwierćfinał.

Wimbledon, wielki szlem (pula nagród: 26,75 mln funtów), mecz 1. rundy rywalizacji par mieszanych:

Sergey Stakhowsky (UKR)/Alicja Rosolska (POL) – Robert Lindstedt (SWE)/ Anabel Medida Garrigues (ESP) 6:7(6-8), 2:6