Wimbledon: Sukces Pauli Kani! Dołączyła do Radwańskiej i Linette

24 cze 2016, 20:11

Paula Kania jako trzecia z biało-czerwonych zakwalifikowała się do turnieju gry pojedynczej wielkoszlemowego Wimbledonu. Sosnowiczanka pomyślnie przeszła przez trzystopniowe eliminacje, w których nie straciła nawet seta.

211. w rankingu WTA Polka kwalifikacje rozpoczęła od efektownego zwycięstwa nad rozstawioną z 21. numerem Paragwajką Veronicą Cepede. Spotkanie to trwało zaledwie 59 minut, a Polka triumfowała 6:4, 6:1. W drugiej fazie eliminacji po nieco bardziej wyrównanym meczu, Kania odprawiła z kwitkiem Francuzkę Virginię Razzano, wygrywając 6:4, 6:4.

W piątek, sosnowiczanka stanęła na przeciw 163. na świecie Chinki Lin Zhu, która w karierze wygrała 6 turniejów ITF, a w turnieju wielkoszlemowym tylko raz występowała w głównym turnieju – podczas ubiegłorocznego Wimbledonu odpadła w pierwszej rundzie po spotkaniu z Białorusinką Aliaksandrą Sasnovich.

W walce o pierwszą rundę tegorocznego Wimbledonu nie postawiła jednak Polce zbyt wysokich warunków. Pierwszego seta przegrała do zera, prowadząc jednak wyrównaną grę z Polką w trakcie poszczególnych gemów. W drugim secie 23-letnia sosnowiczanka prowadziła już 4:0 i była bardzo blisko końcowego zwycięstwa. Chinka zdołała odrobić część strat i doprowadziła do wyniku 3:5. W kolejnym gemie przy serwisie Polki zdołała obronić 3 piłki meczowe, jednak przy czwartej górą była polska tenisistka.

Awansując do głównego turnieju, Paula Kania została trzecią Polką w głównej drabince Wimbledonu obok Agnieszki Radwańskiej (turniejowej “3”) oraz Magdy Linette. Sosnowiczanka w pierwszej rundzie może trafić m.in na Serenę Williams, Timeę Bacsinsky lub Anę Ivanović, do których zostaną dolosowane kwalifikantki. Jeżeli Polce dopisze szczęście, stanie ona naprzeciw nierozstawionej zawodniczki lub innej kwalifikantki.