WTA Abu Zabi: Linette w półfinale debla! Polka o krok od gry o tytuł

Aktualizacja: 8 lut 2024, 15:17
8 lut 2024, 13:13

Grająca w parze z Amerykanką Bernardą Perą Magda Linette awansowała do półfinału deblowej rywalizacji w WTA 500 Abu Zabi. Polsko-amerykański duet ograł w ćwierćfinale w dwóch setach Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giulianę Olmos z Meksyku.

Linette w półfinale debla w Abu Zabi

W środę Magda Linette zakończyła zmagania w singlowej rywalizacji w Abu Zabi w niesamowitych okolicznościach. Jej starcie z Brazylijką Beatriz Haddad Maią trwało bowiem niemal… 4 godziny. Polka ostatecznie przegrała (6)6:7, 7:6(1), 1:6 i pożegnała się z grą na drugiej rundzie.

Linette pozostaje jednak w deblu, gdzie gra w parze z Amerykanką Bernardą Perą. W czwartkowym ćwierćfinale mierzyły się z Hao-Ching Chan z Tajwanu i Giulianą Olmos z Meksyku. Polsko-amerykański duet miał nieco problemów w pierwszym secie, ale w drugim pokazał swoją wyższość.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia 3:0 Chan i Olmos. Tajwańsko-meksykański duet miał nawet trzy piłki meczowe przy stanie 5:3, ale Linette i Pera odrobiły straty, po czym w tie-breaku wygrały 8:6. W drugim secie Polka i Amerykanka nie dały już rywalkom żadnych szans, pozwalając im na wygranie tylko jednego gema.

Hao-Ching Chan/Giuliana Olmos – Magda Linette/Bernarda Pera (6)6:7, 1:6

Swoje półfinałowe rywalki Linette i Pera poznają dopiero jutro. Będzie to czesko-brytyjska para Linda Noskova/Heather Watson lub japońsko-serbski duet Shuko Aoyama/Aleksandra Krunic.