WTA Acapulco: Urszula Radwańska rozbiła rywalkę w 1. rundzie el.!

21 lut 2015, 22:39

Urszula Radwańska w pierwszej rundzie eliminacji do głównego turnieju WTA w Acapulco pokonała niżej notowaną Japonkę Naomi Osakę 6:1 6:4 i jest już w kolejnej rundzie zmagań o miejsce w drabince głównego turnieju rangi WTA International.

Młodsza z sióstr Radwańskich po raz pierwszy w karierze spotkała się z zajmującą 229. miejsce w rankingu WTA Japonką. Pierwszy set praktycznie bez historii, bo wygrany do 1, zakończył się po 32 minutach gry. Drugi może trochę bardziej zacięty, ale i tak zwycięski dla Polki trwał 10 minut dłużej, a kluczem do zwycięstwa okazały się przełamania, w których Radwańska okazała się lepsza od swojej rywalki w stosunku 3:2.

W kolejnej rundzie eliminacji rywalką Urszuli będzie Amerykanka Louisa Chirico, zajmująca 148. pozycję w rankingu – pięć miejsc niżej niż Radwańska. Zwyciężczyni tego meczu w finałowej rundzie zmagań zmierzy się z lepszą z pary An-Sophie Mestach (WTA 107) – Riza Ozaki (WTA 175)