WTA Antwerp: Porażka Klaudii Jans-Ignacik w deblu!

12 lut 2015, 12:43

Klaudia Jans-Ignacik i Słowenka Andreja Klepac uległy w ćwierśfinałowym pojedynku w turnieju WTA w Antwerp (pula nagród – 731 tys. dolarów) czeskiej parze Barbora Krejcikova/Renata Voracova.

Mimo, że na papierze to polsko/słoweńska para była faworytem (były rozstawione z nr 3.) to pierwszy set pokazał zupełnie inne oblicze całego spotkania. 21 minut bez historii i 6-0 dla Czeszek szybko otworzyły wynik spotkania na 1-0 dla rywalek.

Walka w drugim secie była już dużo bardziej zacięta. W trwającej prawie godzinę partii polsko-słoweński debel szybko wyszedł na prowadzenie 3-1 oraz 5-3, które to jednak rywalki za każdym razem odrabiały, doprowadzając do wyniku 6-6. W ostatecznym gemie triumfowały Jans i Klepac, wygrywając tie-break do 4.

W tzw. super tie-breaku role ponownie się odwróciły i to Czeszki zaczęły dyktować trudniejsze warunki na korcie, a jedynym momentem niezłym dla naszej reprezentantki był stan 4-4, gdzie była jeszcze nadzieja na zwycięstwo. Z czasem rywalki jednak po raz kolejny zbudowały kilkupunktową przewagę i za drugą piłką meczową, skończyły spotkanie wynikiem 10-8 po półtorej godziny gry.

Wynik spotkania:

Klaudia Jans-Ignacik/ Andreja Klepac – Barbora Krejcikova/Renata Voracova 0:6, 7:6, 8-10