WTA Bukareszt: Paula Kania w półfinale debla! A tam kolejna z Polek!

15 lip 2016, 22:08

Do polskiego pojedynku dojdzie w półfinale gry podwójnej turnieju rangi International w Bukareszcie. Rozstawione z “2” Paula Kania i Barbora Krejcikova z Czech pokonały w piątek Irinię Shinikovą i Renatę Voracovą i dołączyły do Katarzyny Piter i Alexandry Cadantu, z którymi zmierzą się w walce o finał zawodów.

Rozstawione z “2” zawodniczki w trzech setach uporały się w ćwierćfinale z wymienionymi wcześniej Shinikovą i Voracovą. Polka i Czeszka wygrały pierwszego seta do 4, dzięki przełamaniu w piątym gemie, jednak w drugim secie to one trzykrotnie traciły podanie i w konsekwencji przegrały do 2.

O losach spotkania musiał zdecydować super tie-break. W nim od początku rozgrywki wyraźną przewagę miały Kania i Krejcikova, które szybko objęły prowadzenie 2-0 i 4-2. Jedyne zawahanie Polki i Czeszki poskutkowało chwilowym remisem 4-4, jednak z każdą kolejną piłką przewaga polsko-czeskiego duetu rosła.

Mimo, że żadna z par w ostatnim secie nie serwowała rewelacyjnie, to zdecydowaną większość ważnych punktów zapisały na swoim koncie Kania i Krejcikova, dzięki czemu mogły prowadzić 8-4 i 9-6, a w konsekwencji wygrać i całe spotkanie.

W półfinale dojdzie do kolejnego w Bukareszcie polskiego pojedynku. W pierwszej rundzie Kania musiała odprawić z kwitkiem niżej notowaną Justynę Jegiołkę. W półfinale czeka na nią jednak trudniejsze zadanie, gdyż stanie naprzeciw Katarzyny Piter, której partneruje reprezentantka gospodarzy Alexandra Cadantu.

BRD Bukareszt Open, Rumunia, WTA International (pula nagród: 226,750 $), mecz ćwierćfinałowy gry podwójnej kobiet:

Irina Shinikova/Renata Voracova – Paula Kania/Barbora Krejcikova [2] 4:6, 6:2, 6-10