WTA Doha: Iga Świątek w półfinale! Azarenka nie miała szans

15 lut 2024, 18:46

Iga Świątek pewnie wygrała 6:4, 6:0 z Wiktorią Azarenką i awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dosze. Liderka światowego rankingu zagra o miejsce w wielkim finale z Japonką Naomi Osaką lub Czeszką Karoliną Pliskovą.

Kolejny świetny mecz Igi Świątek

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju w Dosze bez straty seta – ogrywała odpowiednio Rumunkę Soranę Cirsteę i Rosjankę Jekatierinę Aleksandrową. Wiktoria Azarenka natomiast grała natomiast od 1. rundy i wygrywała z Magdaleną Fręch, Xinyu Wang i Jeleną Ostapenko.

Pierwszy set rozpoczął się od wzajemnego przełamania obu zawodniczek. Później gra mocno się wyrównała i choć Świątek nie zachwycała serwisem tak bardzo jak w starciu z Aleksandrową, to nie popełniała też zbyt wielu błędów. W dziewiątym gemie Polka przełamała Azarenkę, a po chwili wygrała 6:4.

W drugim secie liderka rankingu WTA nie dała Rosjance absolutnie żadnych szans i nadziei na uzyskanie pozytywnego wyniku. Świątek trzykrotnie z rzędu przełamała Azarenkę i pewnie wygrała 6:0, awansując tym samym do kolejnej rundy turnieju WTA 1000 w Dosze.

Iga Świątek (1. WTA) – Wiktoria Azarenka (31. WTA) 6:4,

Tym samym Świątek pewnie awansowała do półfinału turnieju WTA 1000 w Dosze, a swoją rywalkę pozna dopiero w godzinach wieczornych. Będzie nią Japonka Naomi Osaka (747. WTA) lub Czeszka Karolina Pliskova (59. WTA).

ATP w Rotterdamie: Porażka Huberta Hurkacza. Trzy tie-breaki w meczu Polaka

Źródło:Polski-Sport.pl