WTA Doha: Iga Świątek wygrywa Qatar Open! Fenomenalna wygrana z Rybakiną

17 lut 2024, 18:33

Iga Świątek ponownie najlepsza w Katarze! Polska tenisistka po bardzo zaciętym pierwszym i zdecydowanie łatwiejszym drugim secie wygrała z Jeleną Rybakiną, wygrywając zmagania w Dosze po raz trzeci z rzędu. Zapisała się tym samym w historii!

Świątek ponownie najlepsza w WTA Doha

W drodze do finału tegorocznej edycji Qatar Open, Iga Świątek nie przegrała ani jednego seta. Nie rozgrywała natomiast półfinału, bowiem Karolina Pliskova wycofała się z rywalizacji. Jelena Rybakina z kolei miała za sobą cztery spotkania, w których również potwierdziła świetną formę.

Pierwszy set finału niewątpliwie przetestował cierpliwość wielu kibiców, bowiem trwał aż półtorej godziny. Rybakina dość pewnie wyszła na prowadzenie 4:1, ale po krótkiej przerwie medycznej na prośbę Kazaszki (zraniła się rakietą w nogę), sytuacja się odmieniła. Polka wygrała cztery gemy pod rząd, później grała o utrzymanie w secie, a finalnie jego losy rozstrzygnął tie-break. Przy wyniku 6:4 Świątek niwykorzystała dwóch piłek setowych, ale zrobiła to chwilę później i wygrała 10:8.

W drugim secie polska tenisistka nie dała już Kazaszce zbyt dużych szans na to, aby przynajmniej spróbowała wrócić do gry. Świątek dwukrotnie przełamała Rybakinę i wyszła na prowadzenie 5:2, a w decydującym gemie wykorzystała drugą piłkę meczową i wygrała 6:2, sięgając po trofeum!

Iga Świątek (1. WTA) – Jelena Rybakina (4. WTA) 7:6(8), 6:2

Tym samym Iga Świątek wygrała zmagania w Dubaju po raz trzeci z rzędu (2022, 2023, 2024). Żadnej innej tenisistce nie udało się triumfować w Dosze trzykrotnie. Po dwa razy rywalizację tę wygrywały Petra Kvitova i Wiktoria Azarenka. Polka jest tym samym samodzielną liderką.

WTA w Dubaju: Magdalena Fręch w głównej drabince! Wygrała eliminacje

Źródło:Polski-Sport.pl