WTA Doha: Koncertowa gra Igi Świątek! Jest już w 3. rundzie

Aktualizacja: 13 lut 2024, 19:42
12 lut 2024, 19:28

Iga Świątek wykonała pierwszy krok w kierunku obrony tytułu podczas turnieju WTA 1000 w Dosze. Liderka światowego rankingu bez większego problemu wygrała 6:1, 6:1 z Rumunką Soraną Cirsteą. Swoją kolejną rywalkę w 3. rundzie zmagań pozna dopiero jutro.

Świątek pewnie melduje się w 2. rundzie WTA w Dosze

Iga Świątek przystąpiła do zmagań w Dosze jako triumfatorka dwóch poprzednich edycji turnieju. Nic więc dziwnego, że od początku traktowana jest jako jedna z głównych faworytek do wygrania zmagań po raz trzeci. Rumunka Sorana Cirstea była jej pierwszą rywalką w walce o ten sukces.

Pierwszy set w zupełności przebiegał pod dyktando liderki rankingu WTA. Świątek ani razu nie dała się przełamać, a przy tym sama dwukrotnie wygrała przy serwisie rumuńskiej tenisistki, co zapewniło jej pewne zwycięstwo w tej partii 6:1.

Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Cirstea prowadziła 1:0, ale od tego momentu na nic więcej nie było ją stać. Świątek trzykrotnie z rzędu przełamała rumuńską tenisistkę i całkowicie zasłużenie wygrała 6:1, awansując tym samym do kolejnej rundy.

Iga Świątek (1. WTA) – Sorana Cirstea (22. WTA) 6:1, 6:1

Tym samym Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Dosze. Na swoją rywalkę będzie musiała poczekać do jutra. Będzie nią zwyciężczyni rosyjskiego starcia pomiędzy Eriką Andriejewą (106. WTA) i Jekatieriną Aleksandrową (19. WTA).