WTA Doha. Magdalena Fręch żegna się z turniejem, Azarenka zbyt mocna

12 lut 2024, 16:21

Magdalena Fręch przegrała w 1. rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze z Wiktorią Azarenką 3:6, 6:3, 3:6 i pożegnała się z turniejem. W wielu momentach spotkanie było bardzo wyrównane, ale w kluczowych akcjach dominowało większe doświadczenie Białorusinki.

Fręch odpada z WTA w Dosze

Pierwszy set co do zasady był bardzo wyrównany, choć wynik niekoniecznie mógł na to wskazywać. Fręch dała się przełamać w czwartym i ósmym gemie, w efekcie czego przegrała 3:6. Kilka wymian było jednak mocno zaciętych, a dowodem na to był fakt, że cały set trwał 53 minuty.

Druga partia rozpoczęła się od trzech z rzędu przełamań, po których Polka przegrywała 1:2, a następnie 1:3. Od tego momentu Fręch wrzuciła jednak wyższy bieg i nie dała Azarence żadnych szans na poprawę wyniku. Nasza tenisistka wygrała pięć gemów z rzędu i triumfowała 6:3.

Trzeci set przez długi czas nie wskazywał na to, która z tenisistek może w ostatecznym rozrachunku zejść z kortu ze zwycięstwem. Do stanu 3:4 na korzyść Białorusinki sprawa była otwarta, ale w ósmym gemie Fręch dała się przełamać, co po chwili skutkowało porażką 3:6.

Magdalena Fręch (52. WTA) – Wiktoria Azarenka (31. WTA) 3:6, 6:3, 3:6

Magdalena Fręch odpadła tym samym z turnieju w Dosze już w 1. rundzie. Wiktoria Azarenka z kolei gra dalej, a w 2. rundzie czeka ją starcie ze zwyciężczynią pary Beatriz Haddad Maia – Xinyu Wang.

WTA Doha: Magda Linette wykonała plan, jest w 2. rundzie!

Źródło:PolskiSport.pl