WTA Doha: Magda Linette wykonała plan, jest w 2. rundzie!

12 lut 2024, 15:58

Magda Linette udanie rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Dosze. Polska tenisistka wygrała w dwóch setach z niżej notowaną Japonką Nao Hibino i pewnie awansowała do drugiej rundy. Teraz czeka ją starcie z Qinwen Zheng, finalistką tegorocznego Australian Open.

Linette w 2. rundzie WTA w Dosze

Magda Linette przystąpiła do turnieju w Dosze po zmaganiach w Abu Dhabi, gdzie odpadła w szalonych okolicznościach. W 2. rundzie polska tenisistka przegrała z Beatriz Haddad Maią po niezwykle zaciętym, trwającym niemal 4 godziny spotkaniu. W meczu z Nao Hibino emocji nie było aż tak dużo.

W pierwszym secie Linette niemal przez cały czas jego trwania dyktowała warunki gry na korcie. Dwukrotnie przełamała Japonkę i prowadziła 5:1. W decydującym gemie Polka również była lepsza, ale przechyliła szalę na swoją korzyść dopiero przy szóstej piłce setowej.

W drugim secie Hibino postawiła Polce nieco trudniejsze warunki. Do stanu 3:3 Japonka nie dawała za wygraną, ale w siódmym gemie dała się przełamać, co dla Linette było idealną okazją do osiągnięcia przewagi. Polska tenisistka wykorzystała tę szansę i wygrała 6:4.

Nao Hibino (93. WTA) – Magda Linette (53. WTA) 1:6, 4:6

W 2. rundzie turnieju polską tenisistkę czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem jej rywalką będzie rozstawiona z “piątką” Qinwen Zheng (7. WTA). Dla Chinki będzie to pierwszy występ od 27 stycznia, kiedy to przegrała w finale Australian Open z Aryną Sabalenką.