WTA Dubaj: Co za passa Linette. Najpierw odpadła z singla, a teraz z debla

Aktualizacja: 20 lut 2024, 12:24
19 lut 2024, 12:02

Magda Linette grająca w parze z Rumunką Monicą Niculescu przegrały w pierwszej rundzie deblowej rywalizacji podczas WTA w Dubaju z Tajwanką Hao-Ching Chan i Meksykanką Giuliana Olmos. Dla Polki jest to druga porażka w drugim występie podczas tego turnieju.

Linette odpada z gry deblowej

Polsko-rumuński duet znacznie lepiej wszedł w to spotkanie. Linette i Niculescu trzykrotnie zdołały przełamać rywalki z Tajwanu i Meksyku. Pewnie, w ciągu nieco ponad 30 minut wygrały tę partię 6:1 i miały wszystko w swoich rękach.

W drugim secie, do pewnego momentu rywalizacja była wyrównana. Od stanu 2:2 Chan i Olmos zaczęły jednak grać znacznie skuteczniej, czego efektem było dwukrotne przełamanie Linette i Niculescu. Rywalki nie dały się zaskoczyć i wygrały 6:2.

W decydującym secie praktycznie od początku gra nie układała się po myśli Polki i Rumunki. Przeciwniczki prowadziły 3:1, a później 4:2 i jak się okazało, była to wystarczająca przewaga. Chen i Olmos wykorzystały pierwszą piłkę meczową i wygrały 10:4.

Magda Linette/Monica Niculescu – Hao-Ching Chan/Giuliana Olmos 6:1, 2:6, 4:10

Tym samym Magda Linette definitywnie żegna się z Dubajem. W niedzielne przedpołudnie polska tenisistka odpadła bowiem z rywalizacji singlowej, przegrywając 2:6, 6:3, 4:6 z Japonką Nao Hibino.

WTA Dubaj: Udany rewanż Hibino, Linette odpada już w 1. rundzie

Źródło:Polski-Sport.pl