WTA Dubaj: Udany rewanż Hibino, Linette odpada już w 1. rundzie

18 lut 2024, 12:08

Magda Linette przegrała w trzech setach z niżej notowaną Japonką Nao Hibino i odpadła z turnieju WTA 1000 w Dubaju już po pierwszej rundzie. Polka nie zdołała powtórzyć sytuacji sprzed kilku dni, gdy zdołała ograć japońską tenisistkę.

Linette żegna się z WTA 1000 w Dubaju

Pierwszy set niemal od początku nie przebiegał po myśli polskiej tenisistki. Choć wyszła na prowadzenie 1:0, później dwa razy pod rząd dała się przełamać. W siódmym gemie zdołała obronić dwie piłki setowe i wygrać tę partię, ale po chwili tego nie powtórzyła i przegrała 2:6.

W drugim secie Linette grała nieco odważniej, co dało oczekiwane rezultaty. Polka dość szybko wyszła na prowadzenie 5:1 i choć Hibino zdołała wygrać dwa kolejne gemy, broniąc przy tym dwie piłki setowe, później nasza tenisistka dopięła swego i wygrała tę partię 6:3.

Decydujący set miał podobny przebieg do pierwszego – Linette dość łatwo dała się dwukrotnie przełamać, wskutek czego przegrywała już 1:4. Później Polka zaciekle walczyła o pozostanie w grze – w dziewiątym gemie obroniła piłkę meczową i przełamała Hibino, ale w kolejnym już się to jej nie udało i ostatecznie przegrała 4:6.

Nao Hibino (93. WTA) – Magda Linette (53. WTA) 6:2, 3:6, 6:4

Magda Linette tym samym nie zdołała powtórzyć wyczynu sprzed niemal tygodnia, kiedy to była lepsza od Japonki. W pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Dosze polska tenisistka pewnie wygrała z Hibino 6:1, 6:4.

WTA Dubaj: Kolejna Polka ograła Aleksandrową! Magdalena Fręch w 2. rundzie

Źródło:Polski-Sport.pl