WTA Dubaj: Kolejna Polka ograła Aleksandrową! Magdalena Fręch w 2. rundzie

18 lut 2024, 10:36

Magdalena Fręch w znakomitym stylu rozpoczęła udział w głównej części turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polska tenisistka w dwóch setach wygrała z niedawną rywalką Igi Świątek, Jekatieriną Aleksandrową i zasłużenie awansowała do drugiej rundy.

Fręch w dwóch setach ograła Aleksandrową

Magdalena Fręch rozpoczęła zmagania w turnieju w Dubaju od udanych kwalifikacji, w których pokonała Arinę Rodionową i Julię Putincewą. Jekatierina Aleksandrowa z kolei przystąpiła do tego starcia zaledwie cztery dni po porażce z Igą Świątek w 3. rundzie Qatar Open.

Pierwszy set rozpoczął się od przełamać obu zawodniczek. W siódmym gemie Fręch ponownie wygrała przy serwisie Rosjanki, która z kolei odwdzięczyła się tym samym do stanu 5:5. O losach partii decydował tie-break – w nim polska tenisistka była znacznie skuteczniejsza i wygrała 7:2.

Drugi set był potwierdzeniem tego, że w ostatnich tygodniach forma Magdaleny Fręch regularnie zwyżkuje. Do stanu 3:3 rywalizacja była wyrównana, a kluczowy był ósmy gem, w którym Polka przełamała Aleksandrową. Dało jej to przewagę, której już nie oddała i wygrała 6:3.

Jekatierina Aleksandrowa (19. WTA) – Magdalena Fręch (52. WTA) (2)6:7, 3:6

Magdalena Fręch awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju, a swoją kolejną rywalkę pozna w poniedziałkowy poranek. Będzie nią Chorwatka Petra Martic (67. WTA) lub Amerykanka Caroline Dolehide (44. WTA).

WTA Doha: Iga Świątek wygrywa Qatar Open! Fenomenalna wygrana z Rybakiną

Źródło:Polski-Sport.pl