WTA Guangzhou: Półfinałowa porażka Klaudii Jans-Ignacik!

25 wrz 2015, 17:38

Klaudia Jans-Ignacik grająca w parze z Australijką Anastazją Rodionovą, przegrała w meczu 1/2 finału deblowego turnieju rangi International w chińskim Guangzhou. Pogromczyniami rozstawionych z “2” zawodniczek były reprezentantki gospodarzy Shilin Xu/Xiaodi You, które zwyciężyły w dwóch setach 7:6, 6:3.

Gemy w pierwszej partii były trudne i zacięte, a o ich zwycięstwie niejednokrotnie decydowała jedna akcja, która przechylała szalę zwycięstwa z jednej na drugą stronę. Obie pary miały także wyraźne problemy z utrzymaniem swojego podania, gdyż na 12 gemów, aż ośmiokrotnie wygrywały je obierające. Przewaga Chinek uwidoczniła się w ósmym gemie, kiedy to Azjatki wygrały gema przy swoim podaniu i przełamały rywalki, po czym wyszły na dwugemowe prowadzenie 5:3. Polka i Australijka zdołały doprowadzić jednak jeszcze do tie-breka, broniąc po drodze 4 piłki setowe, ale w nim okazały się gorsze od rywalek przegrywając 5-7, po obronie kolejnych 3 piłek setowych.

W drugiej odsłonie Chinki odskoczyły wynikiem już po trzecim gemie, kiedy skutecznie przełamały rywalki do 15. Same dzielnie pilnowały swojego podania do końca partii, nie dając Jans i Rodionovej ani jednej szansy na breaka. W ostatnim gemie tenisistki gospodarzy po raz drugi odebrały serwis rozstawionym z “2” deblistkom i zakończyły spotkanie w dwóch setach po godzinie i trzech kwadransach gry.

W finałowej konfrontacji po drugiej stronie siatki przeciwko Xu i You wystąpią najwyżej rozstawione Sania Mirza i Martina Hingis, które w dwóch setach pokonały w półfinale debel Glushko/Peterson.

Guangzhou International Women’s Open, WTA International (pula nagród: 250 000 $), mecz 1/2 finału gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik/Anastazja Rodionova [2] – Shilin Xu/Xiaodi You 6:7 (5-7), 3:6