Strona główna Tenis WTA Katowice Open: Kwalifikacje już od soboty, a tam… dwie Polki!

WTA Katowice Open: Kwalifikacje już od soboty, a tam… dwie Polki!

0

Już od soboty ruszają kwalifikacje do jedynego w kalendarzu startów WTA turnieju w Polsce – Katowice Open 2015! Pierwsze mecze rozpoczną się już od 10:00, a w nich zobaczymy m.in Urszulę Radwańską i Magdę Linette, które powalczą o główną drabinkę imprezy rangi International.

Rywalki Polek nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie, że Magda Linette w kwalifikacjach będzie rozstawiona i w drodze do małego finału może liczyć na potencjalnie słabsze rywalki. Z “6” zagra natomiast młodsza z sióstr Radwańskich – Urszula, która z pewnością nie chciałaby trafić do jednej ćwiartki z Linette.

W turnieju głównym na pewno wystąpią dwie kolejne nasze reprezentantki. Jako najwyżej rozstawiona zagra Agnieszka Radwańska, która po wycofaniu m.in Karoliny Pliskovej z Czech zyskała jeszcze większe szanse na triumf w całej imprezie, będąc od początku główną kandydatką do zwycięstwa.

Z dziką kartą w katowickim Spodku zagra natomiast Magdalena Fręch, która otrzymała taką możliwość dzięki zwycięstwu w Mistrzostwach Polski w hali.

Główny turniej rusza już w świąteczny poniedziałek, a mecze będą co dnia rozgrywane do 20:00. W katowickim spodku nie zabraknie również dodatkowych atrakcji jak: mecz pokazowy deblistów z Marcinem Matkowskim na czele, turnieje dla dzieci i niepełnosprawnych, a także sesje autografowe dla wszystkich kibiców.

Komentarze