Strona główna Tenis WTA Kuala Lumpur: Dwie Polki w kwalifikacjach

WTA Kuala Lumpur: Dwie Polki w kwalifikacjach

0

Już od poniedziałku rusza kolejny turniej z cyklu WTA Tour 2015 – BMW Malaysian Open z serii International z pulą nagród 250 000$. W głównym turnieju mogą wystąpić dwie Polki, jeśli tylko uporają się z dwoma rywalkami w kwalifikacjach.

Linette, 127. w rankingu WTA w kwalifikacjach do turnieju została rozstawiona z 3. Z racji tego choć teoretycznie może liczyć na łatwiejsze rywalki i łatwiejszy awans do głównej drabinki. Pierwszą rywalką 22-letniej Polki będzie Gruzinka Sofia Szapatawa. Jeśli Polka awansowałaby do kolejnej fazy rozgrywek, to w bepośredniej walce o turniej Linette może trafić na Kai-Chen Chang bądź Fangzhou Liu. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku właśnie w Kuala Lumpur Linette osiągnęła jeden z najlepszych wyników w karierze – ćwierćfinał turnieju WTA.

Drugą Polką w kwalifikacjach, która powalczy o jak najlepszy rezultat jest Katarzyna Piter. 195. w rankingu Piter w pierwszej rundzie eliminacji zmierzy się z z rozstawioną z “7” Niginą Abduraimową z Uzbekistanu. W razie ewentualnego awansu, rywalkami Polki w finale eliminacji będzie Chinka Yafan Wang lub reprezentantka Japonii Junri Namigata.

Awans do głównego turnieju wywalczy 6 zawodniczek, które w eliminacjach wygrają dwa spotkania. Start rozgrywek już w sobotę,

Komentarze