Strona główna Tenis WTA Kuala Lumpur: Polki ze zmiennym szczęściem w Malezji!

WTA Kuala Lumpur: Polki ze zmiennym szczęściem w Malezji!

0

Za nami pojedynki pierwszej rundy kwalifikacji do turnieju rangi WTA International w Kuala Lumpur. W eliminacjach, poprzedzających turniej brały udział dwie Polki, z czego jedna – Katarzyna Piter – już może wracać do kraju. 

Zanim o Piter, powiedzmy o Magdzie Linette, która po dwóch turniejowych zwycięstwach ITF wróciła do głównego cyklu kobiecych rozgrywek tenisa. Polka w tym tygodniu walczy o główną drabinkę turnieju WTA w Kuala Lumpur i jest coraz bliżej, bo w pierwszej rundzie eliminacji pokonała już Gruzinkę Sophię Shapatovą 6-3, 7-5,a przed nią jeszcze tylko jedno spotkanie, którego stawką będzie udział w głównym turnieju w Kuala Lumpur. Rywalką rozstawionej z “3” Polki w finałowej rundzie będzie Chinka Fangzou Liu, rozstawiona tu z “10”.

Do drugiej rundy eliminacji nie zdołała natomiast awansować druga z naszych reprezentantek – Katarzyna Piter. Polka w dwóch setach uległa Uzbeczce Niginie Abduraimovej 6-7 (6-8), 6-7 (4-7) i pożegnała się z dalszą rywalizacją w Malezji.

Na innym kontynencie w kwalifikacjach do turnieju WTA w Monterrey biorą udział dwie kolejne reprezentantki Polski. O zwycięstwie Pauli Kani możecie przeczytać tutaj.

 

Komentarze