WTA Stanford: Mieszane wyniki polskich deblistek

5 sie 2015, 10:55

Alicja Rosolska ze zwycięstwem, a Klaudia Jans-Ignacik z porażką w 1. rundzie turnieju WTA Premier w kalifornijskim Stanford. Obie Polki grały z zagranicznymi partnerkami.

Rosolska, która gra w parze z Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski pokonała w inauguracyjnej rundzie wymagający debel Aleksandra Kruncic/Andrea Petkovic. Rozstawione z “3” Polka i Kanadyjka by dojść do zwycięstwa walczyły na korcie nieco ponad 90 minut. O zwycięstwie w pierwszej partii zdecydowało przełamanie w dziewiątym gemie, po którym Serbka z Niemką wykorzystały własne podanie i zakończyły seta, wygrywając go do 4.

Drugą partię zdecydowanie lepiej rozpoczęły Rosolska i Dabrowski, które szybko wyszły na prowadzenie 2:0. Chwila nieuwagi spowodowała szybkie wyrównanie, a brak koncentracji przy własnym serwisie dwa szybkie przełamania. Turniejowe “3” były blisko odpadnięcia, gdyż przegrywały 3:5, a w gemie dziewiątym broniły już piłki meczowej. Po długiej walce “polska” para lepsza okazała się w tie-breaku, w którym zwyciężyła do 4. Super tie-break, który zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla debla serbsko-niemieckiego przyniósł bardzo wyrównaną walkę w końcówce. Każda z par miała w niej możliwość na zakończenie spotkania, jednak to Rosolska i Dabrowski uczyniły to po drugiej takiej piłce i awansowały do ćwierćfinału rozgrywek.

O zwycięstwie w spotkaniu Klaudii Jans-Ignacik i Mirjany Lucić-Baroni z Chinkami Yi-Fan Xu i Sasai Zheng także zdecydowały trzy partie, które trwały w sumie nieco ponad godzinę i 20 minut. Przewagę w 1. partii Azjatki wypracowały dzięki dwóm przełamaniom, przez które prowadziły już 5:2! Polka i Chorwatka zdołały doprowadzić jeszcze do stanu 4:5, ale chwilę później musiały pogodzić się z porażką w inauguracyjnej odsłonie po wygranym serwisie rywalek.

Druga partia przez długi czas prowadzona była zgodnie z prawem własnego serwisu, a pierwszymi które odebrały podanie rywalkom były Polka i Chorwatka. Tenisistki uczyniły to w ósmym gemie, a po chwili wykorzystały swój serwis i wygrały seta do 3. W ostatniej odsłonie przewaga Chinek była już wyraźna. Jans-Ignacik i Lucić-Baroni jedyny dobry moment zanotowały przy korzystnym dla siebie stanie 4:3. Chwilę później przegrały siedem punktów z rzędu i pożegnały się z awansem do ćwierćfinału, z którego cieszyły się Chinki.

Bank of the West Classic, Stanford, WTA Premier (pula nagród: 731 tys. $), spotkania 1. rundy gry podwójnej:

Alicja Rosolska/Gabriela Dabrowski [3] –  Aleksandra Kruncic/Andrea Petkovic 4:6, 7:6 (7-4), 12-10

Yi-Fan Xu/Sasai Zheng – Klaudia Jans-Ignacik/Mirjana Lucić Baroni 6:4, 3:6, 10-7