WTA Pekin. Ekspresowe zwycięstwo Linette, rywalka kreczowała

2 paź 2023, 11:45

Magda Linette awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka potrzebowała do tego niespełna 20 minut, a to za sprawą kontuzji Jennifer Brady, która po czwartym gemie musiała kreczować. Niewykluczone, że niebawem w chińskim turnieju dojdzie do polskiego starcia.

W pierwszej rundzie turnieju w Pekinie polska tenisistka pokazała się z bardzo dobrej strony i pokonała 5:7, 6:1, 6:2 wyżej notowaną Wiktorię Azarenkę. Jennifer Brady z kolei uporała się z rodaczką Peyton Stearns, wygrywając z nią 6:4, 6:2.

Pojedynek drugiej rundy rozpoczął się dla Magdy Linette bardzo dobrze. Polka wygrała trzy pierwsze gemy, ale niewątpliwie korzystała na niedyspozycji Amerykanki, która wyraźnie odczuwała ból w kolanie. Brady musiała skorzystać z pomocy fizjoterapeutów.

Brady zdołał jeszcze wrócić na kort i po zaciętej wymianie wygrała nawet czwartego gema, ale po chwili ostatecznie odpuściła dalszą rywalizację. Uraz kolana był na tyle dokuczliwy, że amerykańska tenisistka musiała kreczować.

Magda Linette (25. WTA) vs Jennifer Brady (261. WTA) 3:1 [krecz]

Polska tenisistka awansowała tym samym do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Pekinie. Niewykluczone, że dojdzie w niej do polskiego starcia – zmierzy się z Igą Świątek, o ile wiceliderka światowego rankingu pokona Warwarę Graczową.

WTA Pekin. Świątek dość pewnie wygrywa i awansuje do 2. rundy

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA