WTA Pekin. Świątek dość pewnie wygrywa i awansuje do 2. rundy

2 paź 2023, 08:06

Iga Świątek udanie rozpoczęła zmagania w turnieju WTA 1000 w Pekinie. Polka, która debiutuje w tym chińskim turnieju, wygrała 6:4, 6:3 z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo i awansowała do drugiej rundy, w której zmierzy się z reprezentującą Francję Warwarą Graczową.

Świątek dość pewnie awansowała do 2. rundy WTA Pekin

Iga Świątek ma za sobą niełatwy czas. Po porażce w 4. rundzie US Open z Jeleną Ostapenko i utratą miejsca liderki rankingu WTA, w niedawnym turnieju w Tokio nasza tenisistka przegrała w trzech setach w ćwierćfinale z późniejszą triumfatorką Weroniką Kudiermietową.

Zmagania w turnieju WTA 1000 w Tokio Polka rozpoczęła do starcia z Hiszpanką Sarą Sorribes Tormo. Pierwszy set do pewnego momentu był wyrównany. Przy stanie 2:2 doszło do trzech przełamań z rzędu, z czego dwóch na korzyść Świątek, która wykorzystała tę przewagę i wygrała partię 6:4.

W drugim secie przewaga Świątek była jeszcze większa. Szybko wyszła na prowadzenie 3:0 po dwukrotnym przełamaniu Hiszpanki i choć później sama dwa razy z rzędu przegrała przy własnym serwisie, rywalka radziła sobie w tym elemencie jeszcze gorzej. Nie zdołała wybronić żadnego ze swoich serwisów, czego efektem była wygrana Polki 6:3.

Sara Sorribes Tormo (55. WTA) vs Iga Świątek (2. WTA) 4:6, 3:6

Świątek awansowała tym samym do drugiej rundy turnieju w Pekinie. Jej kolejną rywalką będzie reprezentująca Francję Warwara Graczowa (47. WTA), która ma za sobą zwycięskie starcie z Rosjanką Anastazją Potapową (6:2, 3:6, 6:1).

Poniedziałek w China Open. Wiadomo, o której zagrają Iga Świątek i Magda Linette