WTA Pekin: Udane otwarcie Radwańskiej, teraz powtórka z Wuhan

2 paź 2016, 12:47

Agnieszka Radwańska bez większych problemów pokonała Chinkę Qiang Wang i awansowała do drugiej rundy turnieju rangi Premier Mandatory w Pekinie. Tam na krakowiankę czeka już Rosjanka Jekaterina Makarova.

Była to trzecia bezpośrednia konfrontacja pomiędzy tymi zawodniczkami, a na dodatek trzecia w Chinach. Panie miały okazje mierzyć się ze sobą podczas ubiegłorocznego turnieju w Tiencinie oraz tegorocznego w Shenzhen, nie tracąc przy tym żadnego seta. Co ciekawe krakowianka wygrywała potem i całe zawody.

Spotkanie w Pekinie Radwańska rozpoczęła najlepiej jak mogła. Czwarta rakieta świata skutecznie zmuszała do błędu mniej doświadczoną przeciwniczkę i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Po zmianie stron Wang zaczęła grać jednak znacznie lepiej. Jej ofensywa zdawała egzamin, a silne forhendy znajdowały drogę do kortu. Pochodząca z Tiencina tenisistka odrobiła stratę przełamania i mogła doprowadzić do wyrównania, jednak Radwańska szybko wróciła do wcześniejszej dyspozycji. Nie pozwoliła Chince na rozwinięcie skrzydeł i wygrała cztery kolejne gemy i seta 6:2 po 38 minutach walki.

Drugą odsłonę krakowianka rozpoczęła łudząco podobnie do pierwszej. Dwa pierwsze gemy nie sprawiły jej żadnego problemu, ale trzeciego wygrała już po długiej i męczącej walce. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego musiała bronić aż trzech piłek na przełamanie, ale ostatecznie wyszła z batalii zwycięsko. Po stracie jednego gema Radwańska ponownie przejęła inicjatywę na korcie i wygrała dwa kolejne gemy, prowadząc już 5:1. Chinka w dalszym ciągu starała uderzać się jak najmocniej mogła, jednak większość z jej ataków lądowała na rakiecie krakowianki, która mogła przebijać piłkę z powrotem, wymuszając na Wang liczne błędy.

Już w siódmym (najdłuższym gemie, liczącym 15 punktów – przyp. aut) Radwańska miała trzy piłki meczowe. Polka nie wykorzystała jednak nadarzających się okazji, a Wang przy piątej szansie na przełamanie serwisu krakowianki zakończyła gema. Triumfatorka imprezy w Pekinie z 2011r. udanie zakończyła spotkanie w gemie kolejnym, kiedy przy serwisie Chinki wykorzystała czwartą piłkę meczową.

W kolejnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie Rosjanka Jekaterina Makarova, z którą Polka zwyciężyła podczas ubiegłotygodniowego turnieju w Wuhan. W razie zwycięstwa najlepsza polska tenisistka może po raz trzeci w krótkim odstępie czasu zagrać przeciwko Dunce polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki. W Tokio lepsza była Dunka, jednak w Wuhan w dwóch setach wygrała Radwańska.

China Open, Pekin, WTA Premier Mandatory (pula nagród: 5,424,394 $), mecz 1. rundy gry pojedynczej:

Agnieszka Radwańska, Polska [3] – Qiang Wang, Chiny [WC] 6:2, 6:2