piątek, 20 maja, 2022

WTA Praga: Kania i Irigoyen wyeliminowały turniejowe „1” i zagrają w finale!

Grająca w parze z Argentynką Marią Irigoyen, Paula Kania awansowała do finału deblowych rozgrywek turnieju WTA International w czeskiej Pradze! Polka i jej południowoamerykańska partnerka wyeliminowały w półfinale najwyżej rozstawione Amerykanki Raquel Atawo i Abigail Spears, dzięki czemu powalczą o pierwszy wspólny triumf w rozgrywkach WTA.

Dla Kani i Irigoyen będzie to już trzeci finał w głównym cyklu, jednak za każdą z poprzednich prób we Florianopolis i Quebecu musiały zejść z kortu jako przegrane.

Z Atawo i Spears sosnowiczanka i pochodząca z Tandil zawodniczka spotkały się już po raz drugi w karierze. Pod koniec października 2015 roku w austriackim Linzu na tym samym etapie co w Pradze, zwycięsko z pojedynku wyszły jednak rywalki.

Do zwycięstwa w pierwszej partii, zakończonej wynikiem 6:4 Polce i jej kompance potrzebne było zaledwie jedno przełamanie, którego dorobiły się w piątym gemie. Do tego czasu oba deble sukcesywnie wykorzystywały gemy przy swoim serwisie, podobnie jak w dalszej części seta. 4 piłki na zakończenie partii Polka i Argentynka miały już w dziewiątym gemie, kiedy rywalki przegrywały już 0:40. Amerykanki szybko odrobiły jednak straty i doprowadziły do rezultatu 4:5. Kania i Irigoyen tylko dopełniły dzieła w gemie dziesiątym, w którym za pomocą szóstej piłki setowej wyszły na prowadzenie 1-0 w meczu.

Rywalizacja w drugiej partii toczyła się praktycznie identycznie jak w pierwszej. Do stanu 2:2 na korcie nie doczekano się żadnych przełamań, mimo że obie pary miały okazję na choć jedno odebranie podania przeciwniczkom. Chwilę później wyższy bieg „wrzuciły” Kania i Irigoyen, które do dobrej postawy przy własnym serwisie dołożyły dwa przełamania, nie wypuszczając już zwycięstwa w spotkaniu i awansu do trzeciego wspólnego finału w cyklu WTA.

W nim staną na przeciw Rosjance Margericie Gasparyan i reprezentantce gospodarzy Andrei Hlavackovej. Rosyjsko-czeska para w półfinale okazała się lepsza od Gabrieli Dabrowski z Kanady i Hiszpanki Marii Jose Martinez Sanchez.

J&T Banka Prague Open, Praga, Czechy, WTA International (puna nagród: 426 tys.$), mecz półfinałowy gry podwójnej kobiet:

Paula Kania, Polska/Maria Irigoyen, Argentyna – Raquel Atawo, USA/Abigail Spears, USA 6:4, 6:2

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA