WTA Rzym. Magda Linette odpada po ponad dwugodzinnym boju

Aktualizacja: 15 maj 2023, 08:28
13 maj 2023, 17:42

Magda Linette nie zapamięta dobrze turnieju Internazionali BNL d’Italia WTA 1000. Polska tenisistka w sobotę przegrała z Brazylijką Beatriz Haddad Maią i odpadła z zawodów rozgrywanych w Rzymie. Zawodniczka z Ameryki Południowej wygrała oba sety (7:5, 6:4) i zameldowała się w 1/8 finału.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Haddad Maia wytrzymała wojnę przeciwko Magdzie Linette

Startująca w Rzymie z numerem 17. Magda Linette miała w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej przyszło jej się natomiast zmierzyć Lindą Noskovą.  Poznanianka pokonała Czeszkę w dwóch setach 7:6 (7-4), 6:1 i pewnie zameldowała się w trzeciej rundzie zawodów Internazionali BNL d’Italia WTA 1000.

W sobotnie popołudnie poznanianka o awans do kolejnej fazy turnieju w Rzymie walczyła z Beatriz Haddad Maią. Zawodniczka z Ameryki Południowej w drugiej rundzie Foro Italico pokonała Rumunkę Elenę Ruse 6:2, 6:3. Na nieszczęście Polki Brazylijka doskonale spisała się również w trzeciej rundzie włoskiego turnieju.

Beatriz Haddad Maia wygrała oba sety w starciu z Magdą Linette i pewnie wywalczyła sobie awans do 1/8 finału Internazionali BNL d’Italia WTA 1000. Brazylijka łatwego zadania jednak nie miała. Mecz trwał aż dwie godziny i jedenaście minut, a Linette nie odpuszczała rywalce ani na chwilę.

W pierwszym secie Polka ugrała na swoją korzyść aż pięć gemów. W drugim udało jej się czterokrotnie kończyć wymianę na swoją korzyść. Ostatecznie okazało się to jednak za mało, aby wyeliminować Brazylijkę, która w 1/8 finału zmierzy się z kolumbijską tenisistką Camilą Osorio.

ATP w Rzymie: Jan Zieliński w drugiej rundzie debla. Świetny mecz polsko-monakijskiego duetu