WTA Shenzhen: Kolejne zwycięstwo Radwańskiej! Polka w ćwierćfinale!

6 sty 2016, 10:48

Agnieszka Radwańska idzie jak burza w tegorocznej edycji imprezy Shenzhen Open. W spotkaniu drugiej rundy jednego z turniejów inaugurujących sezon, Polka odprawiła bez straty seta reprezentantkę gospodarzy Shuai Zhang i zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek.

Było to trzecie spotkanie obu tenisistek i trzecie zwycięstwo rozstawionej z “1” Polki. Wcześniej obie panie miały okazję skrzyżować rakiety podczas wielkoszlemowego Rolanda Garrosa w 2014r. i w stolicy Chin – Pekinie w 2012r. i w każdym z tych meczów rywalka krakowianki nie ugrała nawet seta.

W dzisiejszym spotkaniu faworytką po raz kolejny była Radwańska. Walcząca o 4. miejsce w światowym rankingu i 18. turniejowy triumf w karierze Polka już od początku spotkania narzuciła wysokie tempo, dzięki czemu po kilkunastu minutach prowadziła już 4:0! Radwańska kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie, prowadząc cierpliwą i co ważne skuteczną grę, zmuszając przy tym Chinkę do coraz większej ilości błędów. Honorowego gema tenisistka z Tiencina wywalczyła na sucho przy swoim serwisie, jednak było to wszystko, co zdołała zaprezentować w pierwszej odsłonie. Chwilę później takim samym gemem serwisowym popisała się Radwańska, a trzecie przełamanie w secie dało zwycięstwo w pierwszej partii 6:1 po 26 minutach, spędzonych na korcie.

Kilka minut przerwy pomiędzy setami nie wpłynęło dobrze na triumfatorkę ostatnich Finałów WTA w Singapurze. Nieoficjalna mistrzyni świata szybko straciła własne podanie, a po chwili przegrywała 0:2. Polka pozbierała się jednak ekspresowo i już podczas dwóch kolejnych gemów zniwelowała całą przewagę, wychodząc nawet na prowadzenie 3:2. Zhang nie dawała jednak za wygraną, a dzięki dokładniejszej grze w ofensywie, sporo piłek lądowało w korcie, przez co po raz kolejny przełamała Radwańską i prowadziła już 4:3. Dzięki wielkiemu doświadczeniu, Polka nie pozwoliła uciec rywalce daleko, a po kolejnym wyrównaniu, rozpoczęła marsz po zwycięstwo. 139. rakieta świata z Chin próbowała dotrzymać kroku Radwańskiej jeszcze tylko przez dwa gemy, kiedy remisowała 5:5. Przed zmianą stron Polka wygrała jeszcze gema przy swoim podaniu, a chwilę później zakończyła spotkanie, przełamując Zhang po raz szósty w spotkaniu.

W walce o półfinał przeciwniczką najwyżej rozstawionej zawodniczki w stawce będzie kolejna reprezentantka gospodarzy Qiang Wang, która wyeliminowała w dwóch setach Amerykankę Vanię King. Warto dodać, że Polka po odpadnięciu z imprezy Petry Kvitovej i kilku innych wysoko rozstawionych zawodniczek została jedną z dwóch tenisistek z czołowej “50”, które walczą jeszcze o triumf w Shenzhen. Drugą z nich jest Kanadyjka Eugenie Bouchard, która z Radwańską może zmierzyć się w ew. finale.

Shenzhen Open, Chiny, WTA International (pula nagród: 426,750 tys. dolarów), mecz 2. rundy gry pojedynczej kobiet:

Agnieszka Radwańska, Polska [1] – Shuai Zhang, Chiny [WC] 6:1, 7:5