WTA Tianjin: Linette blisko tytułu w grze podwójnej!

16 paź 2016, 13:53

Jedyna Polka, która została w walce w turniejach WTA w tym tygodniu stała przed ciężkim zdaniem ostatniego dnia turnieju. Przy ewentualnym zwycięstwie w pierwszym pojedynku Linette i Xu czekał drugi mecz o tytuł.

Z powodu złych warunków atmosferycznych spora liczba meczów została przełożona i Polka wraz ze swoją partnerką najpierw musiały rozegrać zaległy półfinał, w którym po trzech setach okazały się lepsze od Savchuk i Wang, a później wyjść jeszcze na kort by zmierzyć się w finałowej potyczce z Shuai Peng oraz Cristiną McHale rozstawionymi w Tianjin z numerem 4.

Polska tenisistka wraz ze swoją chińską partnerką nie były faworytkami w swoim półfinałowym spotkaniu. Mimo to po dwóch pierwszy setach, które były bardzo wyrównane potrafiły efektownie ograć swoje rywalki w meczowym tie-braku aż 10-2. Dało im to możliwość zawalczenia o tytuł.

Po odpowiedniej przerwie na odpoczynek Linette wraz z Xu wybiegły na kort by stoczyć bój o tytuł w Tianjin z faworyzowaną parą chińsko-amerykańską.

Pierwszy set był pokazem żeńskiego tenisa. Obie pary znacznie lepiej prezentowały się na returnie i przez to aż osiem z dwunastu rozgrywek zakończyła się triumfem odbierających. Gra była na tyle wyrównana, że o losach pierwszej partii zadecydował tie-break.

Tutaj także serwis był mniej znaczącym aspektem, a sama dodatkowa rozgrywka była równie zacięta co cały set. Ostatecznie na 18. rozegranych punktów aż 13. zostało wygranych przez returnujące. Mimo jednej piłki setowej Polka z Chinką musiały uznać wyższość wyżej notowanych rywalek.

Po zaciętym półfinale, jak i długim pierwszym secie zakończonym niepowodzeniem widać było u polsko-chińskiej pary wyraźne zmęczenie. Nie mogło wróżyć to nic dobrego i tak się stało. Druga partia już bezapelacyjnie należała do Peng i McHale.

Można wręcz powiedzieć, że było to przeciwieństwo pierwszego seta. Chinka wraz z Amerykanką okazały się o wiele lepsze i triumfowały w niej nie tracąc żadnego gema. Mimo to Magda Linette pozostawiła po sobie dobre wrażenie i możemy być pewni, że jeszcze nieraz pokaże się z dobrej strony w rozgrywkach deblowych na poziomie WTA.

Tianjin Open, Tianjin, WTA  (pula nagród 500 000 $), mecz półfinałowy oraz finałowy gry podwójnej: