WTA w Dubaju: Magdalena Fręch krok od awansu do drabinki głównej

16 lut 2024, 13:05

Zwiększają się szanse na to, że Magdalena Fręch zagra w drabince głównej turnieju WTA 1000 w Dubaju. Polka przeszła już przez pierwszą rundę kwalifikacji i dotarła do finału. Piątkowe starcie z Ariną Rodionową zakończyło się przedwcześnie, gdyż przy stanie 2:6, 6:3, 4:1 dla Polki Australijka musiała poddać spotkanie.

WTA Dubaj: Fręch powalczy w finale z Putincewą

Łodzianka może być naprawdę zadowolona ze swoich występów na początku 2024 roku. Magdalena Fręch zachwyciła podczas wielkoszlemowego turnieju Australian Open, gdzie doszła aż do czwartej rundy. Nieźle nasze zawodniczce poszło także w Dosze. Tam najpierw przeszła przez kwalifikacje, a następnie wygrała w pierwszej rundzie. W drugiej udało jej się postraszyć również Wiktorię Azarenkę, która ostatecznie wyeliminowała polską tenisistkę.

Fręch ma teraz szansę, aby zagrać w kolejnej imprezie rangi WTA 1000. Polka bierze udział w kwalifikacjach do Dubaju. Pierwszy rywalką łodzianki była aktualnie 99. zawodniczka światowego rankingu, czyli Arina Rodionova. Początek piątkowego meczu był dla Fręch bardzo słaby. Nasza reprezentantka przegrała pierwszego seta 2:6.

W drugiej odsłonie było już znacznie lepiej. Ten padł łupem Fręch 6:3. Awans do finału kwalifikacji zależeć miał więc od wyniku trzeciego seta. W nim Polka prowadziła już 4:1, ale spotkanie nie zostało dokończone. Z problemów zdrowotnych Australijka  zrezygnowała z dalszej gry.

Już wiadomo, że w finale zobaczymy starcie Magdalena Fręch – Julija Putincewa. To właśnie mecz z kazachską zawodniczka zadecyduje o awansie do głównej drabinki WTA 1000 w Dubaju.

WTA Doha: Iga Świątek w półfinale! Azarenka nie miała szans