WTA w Dubaju: Szalony mecz Świątek. Siedem przełamań w pierwszym secie

Aktualizacja: 21 lut 2024, 11:18
20 lut 2024, 18:17

Iga Świątek awansowała do 1/8 finału WTA 100 w Dubaju, choć trzeba przyznać, że wygrana nad Sloane Stephens (6:4, 6:4) nie przyszła Polce łatwo. Wyrównane były oba sety, a szczególnie szalona była pierwsza partia, w której obie zawodniczki przełamywały się łącznie aż siedmiokrotnie.

Szalony mecz Świątek. Siedem przełamań w pierwszym secie

Po trzecim z rzędu triumfie w Katarze Iga Świątek postanowiła pójść za ciosem i od razu poleciała do Dubaju. W pierwszej rundzie turnieju z serii WTA 100 Polka dostała wolny los, natomiast w drugiej trafiła na Sloane Stephens. Amerykanka przed wtorkowym starcie, miała na swoim koncie już jeden rozegrany mecz. Wcześniej w  trzech setach pokonała kwalifikantkę Clarę Burel z Francji.

Niespodziewanie Stephens okazała się dla najlepszej rakiety świata niezwykle wymagającą rywalką. W pierwszym secie Amerykanka potrafiła przełamać Polkę aż trzykrotnie. Cała magia tego meczu polegała jednak na tym, że Świątek wygrywała przy serwisie swojej rywalki cztery razy w tej samej partii. Ostatecznie biało-czerwona tenisistka zwyciężyła w otwierającym secie 6:4.

W drugiej partii rywalizacja była równie wyrównana. Dla odmiany obie zawodniczki zaczęły jednak wygrywać wymiany przy swoich serwisach. Ostatecznie Polce udało się przełamać Amerykankę dopiero w dziesiątym gemie. Dzięki temu Świątek drugiego seta wygrała również w stosunku 6:4. Cały mecz potrwał dwie godziny.

W kolejnej rundzie Igę Świątek czeka spotkanie z Eliną Svitoliną. Ukrainka w poprzednich Rudnach pokonała swoją rodaczkę Anhelinę Kalininę oraz Niemkę Tatjanę Marię.

WTA w Dubaju: Kolejne zwycięstwo Magdaleny Fręch! Polka jest już w 3. rundzie