WTA w Pekinie. Magdalena Fręch dołączyła do Świątek i Linette

Aktualizacja: paź 1 2023, 14:56
wrz 30 2023, 13:41

W sobotę Magdalena Fręch miała powalczyć w finałach kwalifikacji do turnieju WTA 1000 w Pekinie. Ostatecznie Polka awansowała do turnieju głównego bez wychodzenia na kort. Claire Liu poddała spotkanie walkowerem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

WTA 1000 w Pekinie. Trzy Polki w turnieju głównym

W drabince turnieju głównego w Pekinie miejsca już wcześniej zapewniły sobie Iga Świątek oraz Magda Linette. Obie zawodniczki nie muszę przechodzić przez kwalifikacje ze względu na wysokie miejsca, jakie zajmują w rankingu WTA. Świątek jest wiceliderką światowego zestawienia, natomiast Linette plasuje się na 25. lokacie

Magdalena Fręch (69. miejsce rankingu WTA), aby powalczyć w Chinach, musiała natomiast wziąć udział w dwustopniowych kwalifikacjach , gdzie została rozstawiona z numerem dziewiątym. Polka zmagania rozpoczęła już w piątek. Wówczas zwyciężyła Francuzkę Diane Parry 6:4, 6:4.

W sobotę rywalką Fręch miała być Amerykanka Claire Liu, która w piątek nie dała w kwalifikacjach żadnych szans swojej rodaczce Bernardzie Perze. Do meczu z Polką jednak nie doszło. Reprezentantka USA oddała mecz walkowerem. Oznacza to, że Fręch automatycznie awansowała do China Open 2023. Tam w pierwszej rundzie zmierzy się z Barborą Krejcíkovą.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Poniedziałek w China Open. Wiadomo, o której zagrają Iga Świątek i Magda Linette

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA