XTB KSW 78. Materla – Grove: Zakłady Bukmacherskie (21.01). Wielkie MMA wraca do Szczecinia

Aktualizacja: 16 mar 2023, 14:15
20 sty 2023, 17:00

Niezwykle zapowiada się najbliższy weekend dla fanów MMA. W Brazylii odbędzie się gala UFC 283, natomiast w Polsce królować będzie XTB KSW 78. Na szczecińskim wydarzeniu walką wieczoru ogłoszony został pojedynek Michała Materla – Kendal Grove. W drugim najważniejszej starciu zaprezentują się natomiast Tomasz Romanowski i Radosław Paczuski. Czyje zwycięstwo na gali XTV KSW 78 typują bukmacherzy?

KSW 80. Ruchała – Eskiev: Zakłady i Typy Bukmacherskie (17.03). Karta walk pierwszej gali w Lubinie

Michał Materla – Kendal Grove
21.01.2023, 23:30
XTB KSW 78

1
2
1.20

4.50

Materla wraca do oktagonu KSW po porażce z Pudzianowskim

Po raz kolejny Michał Materla (31-9) będzie miał okazję zawalczyć przed swoją ukochaną publicznością. Pochodzący ze Szczecina wojownik w swoim rodzinnym mieście dał już dwa pojedynki. W 2014 roku na gali KSW 28 jego wyższość uznać musiał Brazylijczyk Jorge Luis Bezerra. Natomiast w styczniu 2021 roku Materla pokonał Anglika Jasona Radcliffe’a. Przeciwnika znokautował już w pierwszej rundzie.

Ostatni raz legenda federacji KSW w profesjonalnym oktagonie zameldowała się natomiast w maj ubiegłego roku. Nie był to jednak najszczęśliwszy pojedynek dla 38-latka. Wówczas Materlę pokonał bowiem Mariusz Pudzianowski. Były siłacz znokautował zawodnika ze Szczecina niezwykle mocnym podbródkowym.

Kendal Grove (24-18, 1 NC) nie miał ostatnio tylu okazji do przetestowania swoich umiejętności. Co więcej, nie miał ich wcale. Amerykański zawodnik nie walczył w klatce MMA od 2019 roku. Ostatni raz Grove brał udział w wydarzeniu World Fighting Championships 110. Tam pokonał Brazylijczyka Anthony’ego Ruiza/ Walka na XTB KSW 78 z Materlą będzie więc jego powrotem do świata wielkiego MMA.

XTB KSW 78. Materla – Grove: Zakłady Bukmacherskie i Kursy

Kto jest faworytem tego starcia? Na galę XTB KSW 78 kursy w swojej ofercie ma STS. Analitycy tego bukmachera jednoznacznie stawiają na Polaka. Co więcej, są niemal pewni, że Michał Materla wygra z Amerykaninem już w pierwszej rundzie. Każdy inny rezultat będzie uznany za dużą niespodziankę.

Typ #1: Materla wygra przez KO/TKO/DSQ/poddanie (STS – 1.37)

Typ #1: Materla wygra w 1. rundzie (STS – 1.90)

Karta walk KSW 78. Tam pojedynek Romanowski – Paczuszki

Walka Materla – Grove zapowiada się jednostronnie, natomiast znacznie więcej emocji powinno być w starciu Romanowski (17-8, 1 NC) – Paczuszki ( 5-0). Pierwszy z wymienionych zawodników jest w znakomitej formie i wygrał cztery pojedynki z rzędu. Jego ostatnią ofiarą był Cezary Kęsik. Tomasz Romanowski pokonał go podczas gali KSW 78. Było to zarazem jego pierwsze zwycięstwo w dywizji średniej.

Tomasz Romanowski – Radosław Paczuszki
21.01.2023, 23:00
XTB KSW 78

1
2
1.70

2.15

Z kolei Radosław Paczuski wygrał dotychczas w KSW dwa pojedynki. Wcześniej Paczuski rywalizował w organizacji ACA. Po przejściu do aktualnego pracodawcy warszawianin odprawiał z kwitkiem Jasona Wilnisa oraz Jasona Radcliffe’a. Obydwie wygrane zanotował w poprzednim roku. Na co dzień Polak trenuje w warszawskim klubie Uniq Fight Club.

Na gali KSW 78 pojawi się również Borys Mańkowski. Jego przeciwnikiem będzie Valeriu Mircea. Ponadto w szczecińskim oktagonie zaprezentują się m.in. Łukasz Sudolski czy Rafał Kijańczuk. Organizatorzy przewidzieli dziewięć pojedynków.

Pełna karta walka XTB KSW 78

Walka wieczoru:
Tomasz Romanowski-Radosław PaczuskI
Karta Główna:
Borys Mańkowski-Valeriu Mircea
Łukasz Sudolski-Kleber Raimundo Silva
Rafał Kijańczuk-Marc Doussis
Roman Szymański-Raul Tutarauli
Łukasz Rajewski-Sahil Siraj
Oskar Szczepaniak-Raimondas Krilavičius
Borys Dzikowski-Andre Langen

Szpilka zaakceptował warunki. Kiedy zawalczy z Pudzianowskim?

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA