Zieliński i Nys odpadają z debla na US Open. Przegrali z mistrzami French Open

5 wrz 2023, 22:48

Nie będziemy mieć Polaka w półfinałowej rywalizacji w deblu podczas wielkoszlemowego US Open. Jan Zieliński w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem przegrali w trzech setach z triumfatorami tegorocznego French Open, Ivanem Dodigiem i Austinem Krajickiem i odpadli na etapie ćwierćfinału.

Zieliński i Nys odpadają z US Open

Decydującym momentem w pierwszym secie był piąty gem, w którym Zieliński i Nys dali się przełamać do stanu 2:3. Od tego momentu Dodig i Krajicek osiągnęli minimalną przewagę, której nie oddali już do samego końca partii. Chorwacko-amerykański duet wygrał 6:4.

Druga partia rozpoczęła się dla polsko-monakijskiej pary znakomicie – od szybkiego wyjścia na prowadzenie 3:0. W kolejnych gemach rywale co prawda nie popełniali już błędów, ale w ostatnim gemie, przy stanie 5:2, po raz drugi dali się przełamać, dzięki czemu Zieliński i Nys wygrali 6:2.

Trzecia partia od początku była wyrównana – w sześciu pierwszych gemach żaden z duetów nie dał się przełamać. Dopiero w siódmym gemie Polak i Monakijczyk przegrali przy własnym serwisie, po czym Dodig i Krajicek skutecznie wykorzystali swoje zagranie i prowadzili 5:3. Na koniec ponownie przełamali Zielińskiego i Nysa, triumfując 6:3.

Jan Zieliński/Hugo Nys vs Ivan Dodig/Austin Krajicek 4:6, 6:2, 3:6

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli z US Open w ćwierćfinale drugi rok z rzędu. W ubiegłorocznej edycji polsko-monakijski duet przegrał na tym etapie z późniejszymi mistrzami – Amerykaninem Rajeevem Ramem i Brytyjczykiem Joe Salisburym.