Strona główna Sporty zimowe Biegi narciarskie ZIO Pjongczang: Justyna Kowalczyk z awansem do ćwierćfinału!

ZIO Pjongczang: Justyna Kowalczyk z awansem do ćwierćfinału!

0

Justyna Kowalczyk zajęła 22. miejsce w eliminacjach i awansowała do ćwierćfinału sprintu stylem klasycznym Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang. Polka straciła do zwyciężczyni, Stiny Nilsson ze Szwecji, nieco ponad 11 sekund. W zawodach brały udział także Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Start ćwierćfinałów zaplanowano na 12:00 polskiego czasu.

W walce o zwycięstwo w kwalifikacjach obok Nilsson (3:08.04) liczyła się jedynie broniąca tytułu z Sochi Maiken Caspersen Falla. Norweżka straciła do zwyciężczyni niespełna 0,4 s i będzie jedną z dwóch wielkich faworytek do zwycięstwa we wtorkowej rywalizacji.

Kowalczyk na trasę ruszyła jako 30. zawodniczka, uzyskując 21. czas na mecie (3:20.00). Finalnie spadła jeszcze o jedną, ale bez cienia wątpliwości zakwalifikowała się do dalszej części rywalizacji.

W kwalifikacjach, obok Kowalczyk, startowały także Sylwia Jaśkowiec i Ewelina Marcisz. Polki zajęły odpowiednio 37. i 38. miejsce, a do miejsca premiowanego awansem straciły ok. 4 sekundy.

Już za chwilę na trasę, w eliminacjach wśród mężczyzn, ruszą Maciej Staręga oraz Kamil Bury.

EDIT: Justyna Kowalczyk wystartuje w ostatnim – 5. ćwierćfinale. Rywalkami Polki w walce o półfinał będą biegająca pod neutralną flagą Rosjanka Natalia Nepryaeva (6), Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg (13), Szwedka Anna Dyvik (14), Szwajcarka Laurien Van Der Graff (21) oraz Niemka Katharina Hennig (25).

Komentarze