Australian Open. Iga Świątek w dobrym stylu rozpoczyna walkę o tytuł. Jest kolejna runda!

16 sty 2024, 08:17

Iga Świątek pokonała Sofię Kenin w pierwszej rundzie Australian Open 2:0 (7:6[2], 6:2). Amerykanka, która triumfowała na kortach w Melbourne w 2020 roku była w stanie dotrzymać kroku rakiecie numer 1 do dogrywki w pierwszym secie. Kolejną rywalką Polki będzie również Amerykanka Danielle Collins (54. WTA).

Iga Świątek po dobrym i niełatwym meczu awansowała do drugiej rundy Australian Open

Przed startem tegorocznego Australian Open kibice zastanawiali się, jak Iga Świątek poradzi się z trudną drabinką w tegorocznej odsłonie wielkiego szlema. Mocna rywalka w postaci Sofii Kenin już na starcie turnieju wzbudzała mocny respekt i słusznie, ponieważ to tenisistka z USA jako pierwsza przystąpiła do ataku, przełamując Polkę w trzecim gemie pierwszego seta. Kilka minut później Świątek po wyrównanej walce odrobiła stratę i po chwili mogła przełamać rywalkę drugi raz z rzędu.

Niestety po jednym z najdłuższych gemów w meczu Kenin obroniła się przed przełamaniem i utrzymała swój serwis, a następnie to ona przełamała najlepszą tenisistkę rankingu WTA. Świątek natychmiast odrobiła stratę i po chwili obie zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w dogrywce. W decydujących wymianach Polka była lepsza i wykorzystała pierwszą piłkę setową.

Kenin z pełną determinacją przystąpiła do drugiego seta, chcąc doprowadzić do remisu w całym spotkaniu. Udało jej się szybko wygrać pierwszy gem przy swoim serwisie i niewiele brakowało, aby w kolejnym przełamać Świątek. Amerykanka miała doskonałą okazję do przełamania, ale nasza tenisistka zdołała się obronić i po długiej grze na przewagi wyrównała stan w drugim secie.

Następnie Kenin wygrała swój serwis bez problemów, ale to było jej ostatnie słowo w tym spotkaniu. Polka od tego momentu wskoczyła na wyższy poziom, dominując rywalkę świetnym serwisem (5 asów serwisowych) oraz doskonałą umiejętnością wychodzenia z opresji – Kenin przy stanie 3:2 mogła przełamać Świątek, ale faworytka całego turnieju zdołała obronić dwa break-pointy.

Iga Świątek zmierzy się teraz z Danielle Collins, która w 2022 roku dotarła do finału Australian Open, a trzy lata wcześniej zagrała w półfinale. Potencjalnymi rywalkami w trzeciej rundzie będzie kwalifikantka McCartney Kessler lub Linda Noskova. Oprócz Świątek w kolejnym etapie turnieju zobaczymy również Magdalenę Fręch oraz Huberta Hurkacza.