Kamil Majchrzak wygrał turniej ITF. Polak zanotuje duży awans w rankingu

11 lut 2024, 15:25

W finale turnieju ITF Hammamet Open Kamil Majchrzak pokonał 2:0 (6:3, 7:5) Brytyjczyka Jaya Clarke’a. Jest to już drugi tytuł wywalczony przez Polaka od jego powrotu na kort po ponad rocznym zawieszeniu. Dzięki wygranej w tunezyjskiej imprezie 28-letnii tenisista zanotuje awans o około 150 miejsc w rankingu ATP.

Wielki powrót Kamila Majchrzaka. Polak najlepszy w ITF Hammamet Open

Jeden z najlepszych polskich tenisistów w 2023 roku nie wystąpił w żadnym turnieju, bo był zawieszony za stosowanie dopingu. Pierwotnie Kamila Majchrzaka zdyskwalifikowano na cztery lata, ale udowodnił on, że nie stosował dopingu świadomie i karę skrócono do trzynastu miesięcy. Już w pierwszym turnieju po powrocie do rywalizacji Polak wygrał zawody ITF M15 w Monastyrze, a teraz triumfował w ITF 25 w tunezyjskim Hammamet.

Do zdobycia tytułu piotrkowianin potrzebował pięciu zwycięstw. Na początku turnieju wygrał z Adrianem Oetzbachem, a następnie pokonał Carlosa Sancheza Jovera, Corentina Denolly’ego i Filipa Cristiana Jianu. W finale przeciwnikiem Majchrzaka był Brytyjczyk Jay Clarke.

Polak znakomicie rozpoczął to spotkanie i już w drugim gemie przełamał rywala. Następnie zawodnicy punktowali przy własnym podaniu i inauguracyjna partia zakończyła się wynikiem 6:3. W drugim secie Clarke był bliski doprowadzenia do remisu, bo prowadził już 5:4. Od tego momentu Majchrzak wygrał jednak trzy kolejne gemy i mógł cieszyć się z drugiego w tym roku zwycięstwa w turnieju o randze ITF.

Przed rozpoczęciem Hammamet 28-letni tenisista sklasyfikowany był na 802. lokacie w rankingu ATP. Dzięki wygranej awansuje do siódme setki zestawienia. Efektem długiej przerwy Polaka było wyzerowanie jego dorobku punktowego. Po pierwszym występie w 2024 roku Majchrzaka nie było nawet wśród 900 najlepszych zawodników globu.

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP w Marsylii. Polak nie powtórzy sukcesu sprzed roku

Źródło:Polski-Sport.pl