WTA Kanton: Jans-Ignacik lepsza w “polskim” meczu

22 wrz 2015, 11:48

Klaudia Jans-Ignacik w parze z Australijką Anastazją Rodionową awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej tenisowego turnieju WTA w chińskim Guangzhou (Kantonie). Duet polsko-australijski pokonał 6:1 1:6 10:8 parę polsko-gruzińską – Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa.

W pierwszej partii zdecydowaną przewagę osiągnęły Jans-Ignacik i Rodionowa, które oddały rywalkom zaledwie jedną partię. W drugim secie sytuacja się odwróciła. To Piter i Kałasznikowa przejęły inicjatywę, set zakończył się w identycznym stosunku, ale tym razem lepsze były Polka i Gruzinka. W super-tiebreaku minimalnie lepsza była para Jans-Ignacik/Rodionowa.

W ćwierćfinale ich rywalkami będą Serbki Jankovic/Krunic lub para chińsko-hinduska – Zhang/Raina.

W Kantonie swoje mecze rozegrały dziś Magda Linette i Urszula Radwańska. Linette uległa Belgijce Yaninie Wickmayer, a Radwańska pokonała Chinkę Qiang Wang.

Guangzhou International Women’s Open (pula nagród: $250,000), mecz pierwszej rundy gry podwójnej kobiet:

Klaudia Jans-Ignacik, Polska/Anastazja Rodionowa, Australia Katarzyna Piter, Polska/Oksana Kałasznikowa, Gruzja 6:1, 1:6, 10:8