WTA w Dubaju: Finał nie dla Świątek. Znakomita seria Polki przerwana

23 lut 2024, 18:27

W piątkowe popołudnie zakończyła się zwycięska seria Igi Świątek. Polka przegrała w półfinale turnieju WTA 1000 w Dubaju z Rosjanką Anną Kalinską 4:6, 4:6. Niespodzianką jest nawet nie samo odpadnięcie naszej zawodniczki, ale fakt, że najlepsza rakieta świata nie ugrała nawet jednego seta.

Seria Świątek przerwana. Polka bezradna w półfinale

Iga Świątek w ostatnich tygodniach zachwycała cały tenisowy świat. Kilka dni temu Polka wygrała turnieju WTA 1000 w Katarze i wydawało się, że może powtórzyć ten wyczyn również w Dubaju. Raszynianka bez większych problemów awansowała do półfinału zawodów, które rozgrywają się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Po drodze pokonała kolejno Sloane StephensElinę Switolinę oraz Qinwen Zheng.

Niespodziewanie w półfinale zwycięski marsz Świątek zatrzymała Anna Kalinska. Początek nie zapowiadał jednak triumfu Rosjanki. W pierwszym secie pierwsza rakieta w rankingu WTA szybko przyłamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:2. Od tego momentu w grze Polki coś się jednak popsuło. Tenisistka urodzona w Warszawie przegrała cztery gemy z rzędu i na przerwę schodziła pokonana 6:4.

W drugim secie Kalinska dalej grała jak zaczarowana. W pewnym momencie zrobiło się nawet 2:5 dla Rosjanki. Dopiero w tym momencie Świątek zaczęła pokazywać to, do czego przyzwyczaiła kibiców. Polka wygrała dwa gemy z rzędu i wydawało się, że może jeszcze wrócić do rywalizacji. Ostatecznie przy stanie 4:5 Kalinska wygrała wojnę nerwów i zakończyła spotkanie.

W finale rosyjska tenisistka zmierzy się z Włoszką z polskimi korzeniami, czyli Jasmine Paolini. Dla obu zawodniczek to zdecydowanie najlepsze wyniki w karierze. Żadna nie była bowiem w Dubaju nawet rozstawiona.