WTA w Dubaju: Iga Świątek nie do zatrzymania. Polka już w ćwierćfinale

21 lut 2024, 17:45

Iga Świątek niedawno wygrała turniej w Katarze, a teraz jest na dobrej drodze, aby osiągnąć duży sukces także w Dubaju. Polka rewelacyjnie radzi sobie największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie w środę wywalczyła awans do ćwierćfinału. W turnieju z serii WTA 1000 najlepsza rakieta świata pokonała Ukrainkę Elinę Switolinę 6:1, 6:4.

Iga Świątek już w 1/4 finału. Polka czeka na swoją rywalkę

Iga Świątek w pierwszej rundzie turnieju WTA w Dubaju dostała wolny los. Z kolei w drugiej polska tenisistka ograła Amerykankę Sloane Stephens. Amerykańska tenisistka postawiła liderce rankingu WTA jednak bardzo trudne warunki. W pierwszym secie obie zawodniczki przełamały się łącznie siedmiokrotnie. Druga partia trwała natomiast aż 72 minuty.

Inaczej wyglądało dla Świątek spotkanie w 3. rundzie WTA 1000 w Dubaju. Tym razem lidera światowego rankingu zmierzyła się z Eliną Switoliną. Ukrainka w pierwszym secie wygrała tylko jednego gema i już po 29 minutach musiała uznać wyższość polskiej tenisistki. Świątek przełamała rywalkę dwukrotnie i wydawało się, że szybko wywalczy awans do 1/4 finału.

W drugiej partii Switolina zaskoczyła. Dwukrotnie przełamała Polkę i sprawiła, że Świątek musiała wnieść się na wyżyny swoich umiejętności, aby nie przegrać seta. Szczęśliwie udało się jednak doprowadzić pojedynek do końca, bez potrzeby rozgrywania jeszcze jednej partii. Po 56 minutach Polka wygrała 6:4, trzykrotnie przełamując swoją rywalkę.

W ćwierćfinale turnieju w Dubaju Świątek zmierzy się z Anastazją Potapową lub Qinwen Zheng. Pojedynek tych tenisistek rozpocznie się dopiero o godzinie 17:45.

WTA w Dubaju: Fręch postawiła się Rybakinie! Kazaszka wygrywa po trzech setach